DVI

Вівторок, 24.04.2018, 02.09.10
Головна » 2016 » Листопад » 21 » З 150 євро до 22: У АПІТУ хочуть знизити суму безмитного ввезення
12.30.42
З 150 євро до 22: У АПІТУ хочуть знизити суму безмитного ввезення

      Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) зайнялася розробкою законопроекту, в рамках якого гранична ціна міжнародних відправлень не оподатковуваних митом, буде знижена з 150 євро до 22 євро. Про це повідомляє Retail Community посилаючись на документ, який опинився в їх розпорядженні.

Цей крок в АПІТУ нібито мотивують тим, що дана ініціатива допоможе скоротити обсяги тіньового імпорту. В організації вважають, що зараз підприємці дроблять партії і пересилають товари вартістю до 150 євро міжнародними поштовими відправленнями з метою безмитного ввезення в Україну. Такі товари ввозяться для особистого користування, а в подальшому консолідуються в товарні партії і реалізуються через торговельні мережі. В АПІТУ навіть порахували, що при зниженні граничних цін доходи бюджету нібито повинні збільшитися як мінімум на 4,7 млрд грн.

Як проводився подібний розрахунок не зовсім ясно. Тим більше, що компанії, що займаються міжнародною доставкою негативно оцінюють наслідки прийняття даного законопроекту.

За словами регіонального менеджера FedEx Олександра Павлюка, обсяг ринку міжнародних відправлень оцінюється в 7-12 млн посилок в рік. І збільшення надходжень до бюджету можливо тільки при збереженні потоку посилок на цьому рівні. Але при зниженні суми безмитного ввезення до 22 євро він значно скоротиться.

З такою ж позицією виступає і Андрій Івасів, співвласник компанії «Делівері». На його думку, при реалізації цієї ініціативи міжнародний трафік посилок зменшиться до нуля, а контрабандний трафік, з яким намагаються боротися автори законопроекту, навпаки, зросте.

Директор юридичного департаменту «Міст Експрес» Ілона Коваль вважає, що дана ініціатива істотно обмежує права українських громадян, які повинні мати можливість вільно вибирати, де їм купувати товари, а також обмежує свободу компаній, які працюють в цьому бізнесі: інтернет-магазинів і поштово логістичних служб.

Даний законопроект також може негативно вплинути на бізнес компаній, які займаються транс-граничною торгівлею. Генеральний директор інтернет-магазину одягу Answear Віктор супі каже, що прийняття цього закону буде означати фактично закриття бізнесу компанії в Україні.

Ще раз відзначимо, що АПІТУ тільки готує даний законопроект, і він поки ніде не зареєстрований. Але ми продовжимо стежити за цією ситуацією, не перемикайтеся.
Переглядів: 169 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: