13.40.24
Xprize і TED анонсували конкурс на створення системи ШІ, гідної глядацьких оплесків

Xprize і TED анонсували конкурс на створення системи ШІ, гідної глядацьких оплесків
      Цими днями на заході TEDActive 2014 куратор щорічних конференцій TED Кріс Андерсон і Пітер Діамандіс, керівник фонду  підтримки революційних інновацій XPrize, анонсували проведення нового конкурсу під назвою A.I. Xprize presented by TED. Головною метою конкурсу є створення системи штучного інтелекту (ШІ),  подібної віртуальному помічнику Саманта  з фільму «Вона», яка зможе провести вишуканий виступ на конференції TED  без допомоги людини і викликати бурхливі оплески у глядачів, які знаходяться в залі.
ted2014_rl_2r9b0559_1920

 Варто відзначити, що в активі фонду Xprize вже  є чимало конкурсів, які вже відбулися, так і ті, що  є актуальними зараз, у рамках яких переможцям обіцяють міліони доларів.  Наприклад, приз у розмірі $20 млн  в рамках програми Google Lunar X Prize по стимуляції комерційного освоєння космосу або конкурсу Tricorder X PRIZE по створенню  діагностичного медичного приладу, який звичайні люди зможуть використовувати в домашніх умовах з призовим фондом в $10 млн.

Организатори конкурсу A.I. Xprize presented by TED  ще не склали конкретний перелік правил, умов і обмежень для майбутніх учасників конкурсу.  В цьому питанні  Пітер Діамандіс хоче  цілком довіритися громадськості і дозволити останній скласти перелік правил, визначити розмір винагороди і критерії для обрання перможця, а також разом з користувачами обговорити інші деталі конкурсу. Залишити свої ідеї і відповіді на питання відносно того, якими повинні бути його правила, тема, тривалість  і  критерії оцінювання виступу, розмір винагородження, форма системи ШІ  тощо  можна тут.
Лише відомо, що переможець конкурсу буде оцінюватися по реакції глядачів на його виступ. Залишається сподіватись, що даний конкурс приблизить появу повноціних систем Штучного Інтелекту (ШІ).

«Протягом останніх десяти років були досягнуті  значні успіхи в сферах комп’ютерної самоосвіти і штучного інтелекту. Втім, ми тільки торкнулися поверхні, яка виступає над водою, маленької  частини величезного айсбергу »- сказав Пітер Діамандіс. – «Ця  глобальна конкуренція може забезпечити істотне просування в безліч інших суміжних областей, зокрема, біологічних досліджень, освіти, охорони здоров’я, а також ініціювати відкриття нових сфер, які зараз навіть важко уявити».

Переглядів: 417 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close