DVI

Четвер, 26.04.2018, 08.50.39
Головна » 2017 » Січень » 11 » Waymo в десять разів здешевила технології автономного водіння
13.00.09
Waymo в десять разів здешевила технології автономного водіння
      Створена в кінці минулого року компанія Waymo має намір приступити до експлуатації самоврядних модифікованих автомобілів Chrysler Pacifica на дорогах загального користування вже до кінця цього місяця. Тестування буде здійснюватися на дорогах Маунтін-В'ю (Каліфорнія) і Фенікса (Арізона).


Також Waymo продемонструвала публіці самоврядну версію Pacificas, розробка якої була анонсована компаніями Google і Fiat Chrysler в травні 2016 року. Причому, в Waymo заявляють, що всі технологічні рішення, необхідні для самостійного керування автомобілем, виготовляються власними силами. Компанія самостійно виготовляє камери, сенсори, картографічні рішення, хоча раніше їй доводилося вдаватися до допомоги сторонніх постачальників. Використання власних рішень дозволяє досягти більшого ступеня контролю над автомобілем, а також знизити рівень витрат.

Так, глава Waymo Джон Крафчік (John Krafcik) заявив, що створення власних лідарів дозволяє компанії економити до 90% їх вартості. Іншими словами, сенсори, які в 2009 році Google купувала за ціною $ 75 тис., тепер обходяться Waymo в $ 7,5 тис. Звичайно, за минулі роки вартість лідарів істотно знизилася. Наприклад, компанія Velodyne, що є найбільшим постачальником таких пристроїв, продає їх за ціною $ 7999. Економія вже виглядає не настільки вражаючою. Але створення власних лідарів (або укладання контрактів на їх складання) дозволяє отримати пристрої з необхідними характеристиками. Зокрема, Крафчік повідомив, що компанія розробила два типи лідарів. Один з них є пристроєм ближнього радіусу дії і призначений для виявлення людей і об'єктів, розташованих в безпосередній близькості від автомобіля. У той же час лідар дальнього радіусу дії дозволяє виявити навіть невеликі об'єкти далеко.


Waymo не прагне стати одним з автовиробників. Замість цього компанія має намір укладати партнерські угоди з уже існуючими виробниками (наприклад, Chrysler і Honda) з метою покупки або модифікації автомобілів для реалізації в них функції самостійного управління.

Раніше ходили чутки, що Waymo спільно з Chrysler запустять власний сервіс таксі на базі самоврядних автомобілів. Однак Крафчік зазначив, що компанія розглядає можливість реалізації декількох проектів, включаючи таксі, організацію служб доставки товарів або перевезення персоналу, а також рішень останньої милі.

Джерело: The Verge
Переглядів: 259 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: