09.09.10
Всі смартфони з ОС Android навіть при відключеній геолокації відправляля Google дані про місцезнаходження користувачів
      На будь-якому смартфоні з ОС Android при бажанні можна повністю відключити геолокацію і заборонити пристрою відстежувати ваше місце розташування. Однак навіть з відключеною службою геолокації всі без винятку пристрої на Android продовжують збирати дані про місцезнаходження користувачів і відправляють їх на сервери Google при наявності інтернет-з'єднання. Про це повідомляє американське видання Quartz, посилаючись на результати власного дослідження.

Як повідомляється, з початку 2017 року смартфони під управлінням ОС Android збирають і відправляють на сервери Google дані про місцезнаходження користувачів щодо найближчих веж стільникового зв'язку навіть з відключеною службою геолокації. Таким чином, у холдингу Alphabet, в який входить компанія Google, яка розвиває ОС Android, була інформація про місцезнаходження і переміщення будь-якого користувача.

З одного боку, питання конфіденційності даних зараз стоїть дуже гостро, особливо в розвинених країнах. Але з іншого, ніякої конфіденційності вже давно не існує і це явне тому підтвердження.

Журналісти Quartz зв'язалися з Google, яка підтвердила, що подібне дійсно мало місце.

За словами представника Google, останні 11 місяців система, яка використовується для розсилки push-повідомлень і повідомлень серед Android-смартфонів, разом з іншою інформацією збирала дані про місцезнаходження користувачів щодо найближчих веж стільникового зв'язку. При цьому в Google особливо підкреслили, що ці дані ніде не зберігалися і ніколи не використовувалися самою компанією. Крім того, відразу після повідомлення Quartz компанія взялася за вирішення проблеми. В Google запевняють, що до кінця цього місяця жоден смартфон більше не буде відправляти дані про місцезнаходження при відключеній геолокації.

Справедливості заради відзначимо, що всі дані передавалися в зашифрованому вигляді, хоча потенційно вони могли передаватися третім особам за умови наявності на смартфоні шпигунського ПЗ або злому хакерами. Кожен смартфон має унікальний ідентифікаційний номер, з яким можуть бути пов'язані ці місця розташування.

Видання додає, що проблема не була обмежена конкретними моделями пристроїв або регіонами. Тобто, найімовірніше, Google збирала дані про місцезнаходження з усіх сучасних пристроїв на Android. Знайомий з ситуацією джерело розповіло журналістам Quartz, що ситуація пов'язана з оновленням на початку року служби Firebase Cloud Messaging, яка за замовчуванням працює на всіх смартфонах Android. Смартфони з активним стільниковим підключенням або бездротовим з'єднанням Wi-Fi відправляли дані про місцезнаходження Google кожен раз, опиняючись в зоні дії нової вежі стільникового зв'язку. Причому відправка даних про місцезнаходження вишки відбувалася навіть зі смартфонів, в яких була відсутня SIM-карта - при підключенні до мережі за допомогою Wi-Fi.

І хоча Google запевняє, що ніколи не використовувала зібрані за допомогою цього сервісу дані, вона дозволяє рекламодавцям використовувати геолокаційні дані для цільової реклами, що є очевидною комерційною вигодою.

Джерело: Quartz
Переглядів: 290 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close