DVI

Четвер, 26.04.2018, 08.55.28
Головна » 2016 » Листопад » 3 » ВРУ полегшила життя фрілансерам і експортерам послуг, дозволивши укладати зарубіжні договори по email і інвойсу
17.13.35
ВРУ полегшила життя фрілансерам і експортерам послуг, дозволивши укладати зарубіжні договори по email і інвойсу

     Сьогодні Верховна Рада проголосувала за законопроект №4496 у другому читанні. Законопроект підтримали 270 народних депутатів. Цей проект закону скасовує необхідність складати паперового договору при наданні послуг на експорт. Нагадаємо, даний законопроект був зареєстрований у ВРУ в квітні 2016 року.

Якщо президент підпише законопроект №4496, українські компанії-експортери (в тому числі, учасники IT-галузі) зможуть укладати договори з закордонними клієнтами по електронній пошті, по схемі публічної оферти, в електронній формі або ж просто виставляючи рахунок (інвойс). Те ж саме стосується і діяльності фрілансерів.

За словами Віктора Галасюка, глави комітету з питань промислової політики, цей проект знімає штучні бар'єри на шляху виведення валютної виручки айтішників, креативними підприємцями.

Як раніше зазначав віце-президент асоціації «ІТ України» Дмитро Овчаренко, в більшості країн при цьому для підтвердження укладення та виконання угоди досить інвойсу, виданого постачальником. А в Україні потрібен письмовий договір з перекладом на українську мову, інвойс і акт виконаних робіт, підписаний обома сторонами.

Новації, які пропонуються в законопроекті:

  • Для компанії-експортера послуги більше не обов'язково укладати письмовий договір з мокрими печатками з замовником і завіряти його в банку. Договір на надання послуги (наприклад, на розробку ПО) може бути укладений за фактом електронного листування, шляхом прийняття публічної оферти, в електронній формі, за фактом виставлення і оплати інвойсу.
  • Банкам заборонять вимагати переклад договору на українську мову, досить буде надавати документи банкам англійською мовою, вони самі будуть займатися перекладом.
  • Зараз інвойс по бухгалтерському обліку не є первинними документом, але після прийняття проекту він таким стане, це полегшить як сам облік, так і спілкування з податковою службою.
  • У банків буде можливість ідентифікувати експортні операції, але валютний контроль за операціями з експорту послуг ліквідується. Для підтвердження того, що це експорт послуги, банк може зажадати інвойс.

Цей закон набирає чинності через день після його публікації, а вводиться в дію через місяць після цього.

Джерело: AIN

Переглядів: 184 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: