DVI

Неділя, 25.02.2018, 05.38.05
Головна » 2017 » Червень » 14 » Volvo має намір задіяти безпілотні вантажівки для збору врожаю тростини в Бразилії
08.00.00
Volvo має намір задіяти безпілотні вантажівки для збору врожаю тростини в Бразилії

      Процес збору врожаю тростини - робота досить кропітка. Як правило, в ній одночасно задіяні дві машини: комбайн, який зрізає очерет, і супроводжуючий його вантажівка, в який тут же збирається врожай. При цьому водієві вантажівки необхідно весь час проявляти чудеса водіння: він повинен дотримуватися незмінної швидкісті, не обганяючи комбайн, і разом з тим - чітко тримати дистанцію і траєкторію, щоб, по-перше, не в'їхати в комбайн, а по-друге, не наїхати на ще молоді рослини поблизу і не пошкодити майбутній урожай. І якщо на початку робочого дня водій вантажівки ще в змозі грати осучаснену роль Юлія Цезаря, то під кінець зміни це не завжди вдається.


Як наслідок, за даними бразильського підрозділу Volvo, близько 4% врожаю кожен раз пропадає через вантажівки, які під час збору ненароком наїжджають на молоді рослини, тим самим фактично їх знищуючи. Крім того, з кожним таким «виїздом» за межі маршруту вантажівки ущільнюють посадковий грунт, через що він втрачає родючість. В результаті, на думку аналітиків Volvo, через людський фактор фермери на рівному місці втрачають «десятки тисяч доларів», і саме тому компанія взялася автоматизувати цей процес за допомогою автопілота.

Для цього Volvo, фактично, перенесла на сільськогосподарські поля технології, які вона вже успішно використовує під землею, в шахтах гірничодобувних компаній.
Повідомляється, що, оскільки велика частина роботи водія вантажівки під час збору врожаю полягає в дотриманні необхідної дистанції, інженери приділили особливу увагу дотриманню автопілотом маршруту руху. Так, в транспортний засіб було встановлено два гіроскопа, завдяки чому можливе відхилення машини від курсу руху становить не більше ніж 25 мм.

Крім того, для задання потрібного маршруту по полю використовується GPS.

Що стосується дотримання швидкісного режиму, то тут все за бажанням водія: він може або автоматизувати управління швидкістю за допомогою круїз-контролю, або збільшувати і зменшувати швидкість вручну.

У Volvo стверджують, що їхня технологія значно підвищить врожайність і ефективність роботи збирачів. За їхніми прогнозами, збільшення зборів врожаю складе 10 тонн c одного гектара.
Найближчим часом компанія має намір провести повноцінні польові випробування технології, після яких, по ідеї, повинен відбутися її комерційний запуск.

Джерела:  newatlashightech.fm
Переглядів: 77 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: