DVI

Четвер, 22.02.2018, 18.42.42
Головна » 2017 » Серпень » 7 » Внаслідок автоматизації чоловіки почнуть освоювати «жіночі професії»
13.32.43
Внаслідок автоматизації чоловіки почнуть освоювати «жіночі професії»
      У найближчі десятиліття роботи заберуть у чоловіків робочі місця, що потребують фізичної підготовки, і тим самим позбавлять їх не стільки джерела доходу, скільки почуття власної значущості і самоповаги. Отже, роботизація - це не тільки економічна, але також культурна проблема, проблема гендерної самоідентифікації. Принаймні, такої думки дотримуються експерти WIRED.

Відповідно до недавнього дослідження Оксфордського університету, 70% робочих місць в США зникнуть в найближчі десятиліття. При цьому 97% схильних до роботизації робочих місць нині займають чоловіки. Тенденція воістину лякає: мільйони представників чоловічої статі вже сьогодні зіткнулися з проблемою старіння своєї професії - і з часом вона лише посилиться.

Багатьох чоловіків протягом поколінь навчали асоціювати свою мужність з механічною роботою: передбачуваною, такою що повторюється. Біда в тому, що роботи набагато більш передбачувані, монотонні і бездушні, ніж людина, навіть якщо це чоловік, і тому виконують чоловічу роботу набагато краще.

Так що, запитаєте ви, для чоловічої статі «все пропало»? Ні в якому разі. Не варто забувати, що люди - незалежно від статі - за визначенням перевершують роботів в інших речах: ми легше адаптуємося, більш співчутливі і володіємо інтуїцією. Ми краще виконуємо роботу, пов'язану з турботою один про одного, з мистецтвом, яке ставить нас вище тварин, з роздумами про «високе». Історично чоловіки залишили ці сфери жінкам, виділивши їх в окремий клас «рожевих комірців», але в майбутньому, вважають експерти, чоловіча стать буде змушена освоювати «нечоловічі» професії (зокрема, сферу обслуговування, догляд за дітьми і людьми з особливими потребами), оскільки сьогодні це єдині робочі сфери, стабільно показують зростання.

Втім, є й інший сценарій. Як відомо, згідно з логікою вільного ринку, коли в одній галузі економіки робочі місця руйнуються, люди починають переходити в інші сфери. Однак в разі чоловічої \ жіночої роботи такого може і не відбутися: фабричний робітник навряд чи захоче стати нянькою. За словами експертів, причина цього полягає в тому, що жіноча робота традиційно вважається низькооплачуваною і безперспективною, в той час як чоловічі професії завжди мають на увазі кар'єрне зростання.

Цікаво, що саме з цієї причини феміністки десятиліттями виступали за безумовний основний дохід, і через автоматизацію, кажуть фахівці, чоловікам доведеться до них приєднатися і почати спільно масово вимагати введення БОД в якості оплати тієї праці, яку ми навряд чи довіримо роботам.

На думку аналітиків, якщо все буде саме так, то в кінцевому рахунку значно скоротиться гендерна нерівність: як тільки БОД пошириться повсюдно, чоловіки перестануть боятися втратити роботу і поступово почнуть залучатися до «жіночої» професії, а жінкам більше не потрібно буде вибирати між роботою і сімейним життям, і вони також зможуть освоювати важливі STEM-професії.

Таким чином, роблять висновок експерти, якщо людство не буде чіплятися за минуле і таки підкориться неминучій автоматизації, то без почуттів роботи зроблять всіх нас ... більш людяними.

Джерела: hightech.fmWIRED
Переглядів: 258 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: