12.00.02
Влада КНР все ближче до створення «інтанету»
      Не щастить простим китайцям з інтернетом: незважаючи на те, що доступ до мережі щорічно отримає все більше громадян, влада КНР продовжують жорстко і нещадно регулювати і урізати розповсюджуваний контент.

Як відомо, на території Китаю вже давно заблокований доступ до 135 з 1000 найбільш відвідуваних «імперіалістичних» сайтів, включаючи Google, Facebook, Twitter і YouTube. Однак «цензура не знає кордонів».

Буквально на цьому тижні влада КНР випустили новий указ, яким заборонила іноземним інтернет-порталам розміщувати будь-якого роду інформацію в китайському сегменті інтернету без спеціального дозволу від Державного управління у справах друку, публікації, радіо, кіно і телебачення. Тексти, зображення, карти, ігри, відео, анімацію та аудіо зарубіжні ресурси відтепер повинні заздалегідь (!) Надавати державному регулятору на попереднє затвердження.

 
«Такий розвиток подій має чітко продемонструвати міжнародним контент-компаніям, хто надіється домовитися з китайським урядом, що в Китаї їм робити нічого», - заявив Чарлі Сміт, один із засновників Greatfire, компанії, яка стежить за посиленням цензури в Китаї.

Втім, прості китайці виявилися не ликом шиті: не розгубившись, багато жителів країни знайшли вихід з сумною ситуації в особі VPN.

Але через деякий час чиновники завдали «удару у відповідь»: зметикувавши, що регулювання інтернету не працює як належить, на днях VPN в Китаї був офіційно оголошений практично поза законом. Тепер використовувати віртуальною мережею можна лише з особливого дозволу уряду. Про це повідомляє South China Morning Post з посиланням на прес-реліз Міністерства інформаційних технологій КНР. Таким чином чиновники сподіваються «зачистити» власний сегмент інтернету, оскільки «він має ознаки невпорядкованого розвитку, які вимагають термінового регулювання і управління».

Повідомляється, що зачистка продовжиться до 31 березня 2018 року.

На думку експертів з The Washington Post, нові правила регулювання VPN вкрай розпливчасті. Поки неясно, яким чином уряд буде забезпечувати їх дотримання. При цьому, виходячи з тексту, експерти припускають, що чиновники збираються цілеспрямовано «бити» по компаніям, що надають доступ до VPN простим громадянам. Впливові ж транснаціональні китайські корпорації, скоріше за все, продовжать користуватися віртуальними мережами як ні в чому не бувало.

Цікаво, що минулого тижня на Глобальному економічному форумі в Давосі Генсек ЦК Компартії Китаю Сі Цзіньпін безборонно стверджував зворотне. За його словами, людство, навпаки, повинно сприяти безперешкодному розвитку інтернету, щоб «всі країни світу могли ділитися один з одним досвідом і процвітати».

 
«Політика протекціонізму дуже схожа на добровільне ув'язнення самого себе в темній кімнаті. Хоча таким чином ви будете захищені від вітру і дощу, в той же час ви залишитеся без світла і повітря», - заявив Цзіньпін.

Джерела: Engadget (1 і 2))
Переглядів: 471 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close