DVI

Четвер, 26.04.2018, 06.42.58
Головна » 2016 » Грудень » 12 » Vivendi стала на крок ближче до ворожого поглинання Ubisoft
17.00.46
Vivendi стала на крок ближче до ворожого поглинання Ubisoft
      Vivendi викупила додатковий пакет акцій компанії Ubisoft, при цьому продовжуючи наполягати на тому, що вона не зацікавлена ​​в придбанні одного з найбільших розробників ігор. На 7 грудня компанія Vivendi збільшила свою частку в статутному капіталі Ubisoft до 25,15% і 22.92% його голосуючих акцій. Vivendi раніше мала 23-процентну частку в компанії.

Згідно з французьким законодавством, кількість акцій, яким може володіти фізособа або компанія може займати до 30%. Якщо 30-процентна відмітка пройдена, власник пакету повинен ініціювати публічну оферту (пропозицію про купівлю) у відношення компанії.

Цього літа, Vivendi вже показала зуби і відняла Gameloft у сім'ї Гіймо (Guillemot), засновника і колишнього власника найбільшого мобільного розробника. Тоді, після першої покупки, частка акцій Vivendi склала 29%. У даному випадку Vivendi намагається всіх переконати, що поглинання не є головною метою компанії, принаймні так заявлено в офіційній декларації, поданій французькому регулятору ринку цінних паперів.

«Vivendi не розглядає питання про початок відкритого тендеру на покупку Ubisoft або придбання контролю над компанією», - йдеться в прес-релізі на офіційному сайті Vivendi. - «Компанія сподівається побудувати плідну співпрацю з Ubisoft».

Французький конгломерат стверджує, що покупка акцій є частиною стратегічного бачення спільної роботи з Ubisoft. При цьому Vivendi «скромно» натякнула на те, що може купити ще більше акцій девелопера і про бажання реорганізувати Раду директорів Ubisoft для того, щоб «між іншим, отримати представництво в Раді директорів відповідно до позиції її акціонера».

Джерела, близькі до Ubisoft і знайомі з ситуацією зсередини, кажуть, що Vivendi зацікавлена ​​в отриманні прихованого контролю над компанією через членів ради або, при його відсутності, запустити поглинання через скупку акцій на біржі.

В інтерв'ю Wall Street Journal президент Ubisoft Ів Гіймо (Yves Guillemot) заявив, що як президент компанії він не заспокоїться, поки Vivendi не продасть свої акції Ubisoft. «Прихована стратегія захоплення управління, що реалізується Vivendi, - це небезпечно. Ми вважаємо, що є великий ризик того, що акціонери втратять свою значимість», - сказав він. - «На кону давнє бажання компанії Ubisoft залишатися незалежною. Такий стан дозволяє їй ризикувати, створюючи нові творчі та інноваційні відеоігри».

У четвер представник компанії Ubisoft офіційно заявив, що такі дії Vivendi чітко вказують на те, що справжні наміри конгломерату спрямовані на захоплення компанії. «Це ще одна ознака того, що Vivendi продовжує свої необачні і деструктивні дії в спробі таємно заволодіти управлінням компанії, такий як Ubisoft», сказано в письмовій заяві. - «Як ми вже говорили раніше, нас не лякають такі дії, компанія як і раніше зосереджена на наданні найкращих вражень нашим гравцям і фанатам, також забезпечуючи довгострокову цінність для всіх наших акціонерів».

На даний момент, компанії Vivendi належить найбільша в світі музична компанія - Universal Music Group. Крім того, медіаконгломерат є мажоритарним акціонером другого за величиною у Франції мобільного оператора SFR, а також стільникового оператора Maroc Telecom і приватної мережі кабельного телебачення Canal +. 27 травня 2016 р. Vivendi отримала контрольний пакет акцій розробника мобільних ігор Gameloft. Відразу ж після покупки, засновник Gameloft, Мішель Гіймо (Michel Guillemot), покинув пост глави компанії. До 2013р. Vivendi також була мажоритарним власником Activision Blizzard.

Джерело: Polygon
Переглядів: 171 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: