DVI

Неділя, 21.10.2018, 01.08.07
Головна » 2018 » Жовтень » 9 » Вітропарки викликають локальне потепління
12.00.53
Вітропарки викликають локальне потепління
      Спалювання викопного палива для отримання електрики збільшує кількість викидів в атмосферу вуглекислого газу і тим самим веде до зміни клімату. Тому зараз по всьому світу активно шукаються альтернативні джерела енергії, і один з них - це вітряні електростанції.

Разом з тим, дослідження, проведене вченими з Гарвардського університету (США), показало, що використання вітряних електростанцій теж має побічні ефекти - наприклад, може призвести до збільшення локальної температури.

Як повідомляється, дослідники змоделювали кліматичну модель потоків повітря на основі ситуації, при якій вся електроенергія, необхідна сьогодні Сполученим Штатам для приватних потреб, буде вироблятися вітропарками (для цього знадобилося збільшити кількість електростанцій в 16 разів). Згідно з підрахунками, при певних обставинах вітропарки можуть перерозподілять потоки вітрів на висотах, збільшивши температуру в місцях установки на 0,24 градуса Цельсія - це в десять разів більше, ніж при установці сонячних батарей.

Автори роботи підкреслюють, що це явище носить локальний характер, компенсується похолоданням в інших зонах і не вносить вклад в глобальне потепління.
Різниця в концентрації температур за три роки (A) в середньому, (B) в денний час, (C) в нічний час ..

Цікаво, що вчені вже пропрацювали можливі варіанти використання ефекту локального потепління. Наприклад, таким чином можна збільшити місцевий вегетаційний період урожаю і виключити ймовірність нічних заморозків.

Що ж стосується побічних ефектів, які можуть завдати принести шкоду, наприклад, збільшення кількості опадів в регіоні, то їх можна регулювати, вимикаючи на час вітропарк.

«Навіть поновлювані джерела енергії можуть впливати на клімат. Однак якщо ми зможемо визначити наслідки до установки, то, можливо, можна застосувати їх собі на користь.

Головне, щоб результати нашого дослідження не були невірно витлумачені людьми, які борються за викопні джерела енергії, так як перехід людства на відновлювану енергетику, наше глибоке переконання, все одно необхідний», - розповів співавтор дослідження Лі Міллер.


Наостанок зазначимо, що робота вчених була опублікована в журналі Joule.

Джерела: Naked ScienceScience Alert

Переглядів: 21 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: