DVI

Вівторок, 20.03.2018, 00.00.17
Головна » 2016 » Грудень » 30 » «Вітер замість нафти»: Норвезька компанія Statoil продала частину нафтових активів і збирається будувати велику вітроелектростанцію
09.00.57
«Вітер замість нафти»: Норвезька компанія Statoil продала частину нафтових активів і збирається будувати велику вітроелектростанцію
      Найбільша нафтогазова компанія Норвегії Statoil ASA починає перехід від торгівлі нафтою до альтернативної енергетики в вигляді вітроелектростанцій. Це знакова подія для всієї галузі, вважає профільне видання «Термінал».

Норвежці недавно продали компанії Athabasca Oil свій ключовий актив в нафтових пісках Kai Kos Dehseh (KKD), які знаходяться в канадській провінції Альберта. Компанія Statoil втратить на даній угоді близько $ 500- $ 550 млн, однак готова піти на це, тому що має обґрунтовані побоювання щодо його рентабельності.

За даними видання The Wall Street Journal, норвезька компанія задумалася про те, щоб скасувати початкові плани з розвитку великого проекту з розробки нафтоносних пісків близько двох років тому. Замість цього Statoil має намір побудувати велику вітроелектростанцію біля узбережжя США в районі Нью-Йорка.

Нагадаємо, що норвезька нафтогазова компанія Statoil щодоби виробляє близько 1,8 млн барелів нафти в еквіваленті, що складає близько 5,5% від добової світового видобутку сирої нафти. Разом з тим, чистий збиток компанії в III кварталі 2016 року зріс в річному вираженні на 24%, до вельми розчаровує суми в $ 427 млн.

Відзначимо, що в лютому 2016 року компанія Statoil заснувала фонд Statoil Energy Ventures обсягом в $ 200 млн, який протягом найближчих декількох років буде інвестувати в проекти альтернативної енергетики. Основною метою даного фонду є вкладення коштів в будівництво сонячних електростанцій, морських і берегових вітрогенераторів, а також в проекти, спрямовані на підвищення ефективності використання енергії та її акумулювання.

Джерело: Термінал
Переглядів: 163 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: