12.00.05
Вітер «обігнав» вугілля: 86% нових електростанцій, побудованих в Європі в 2016 році, працюють на поновлюваних джерелах енергії
      Видання Тhe Guardian повідомило, що практично дев'ять з десяти нових електростанцій, побудованих в Європі в 2016 році, працюють на поновлюваних джерелах енергії. Безсумнівний лідер альтернативної енергетики - вітер, який зміг скинути з другого місця вугілля, але поки не добрався до газу. Однак індустрія альтернативної енергії може істотно сповільнити темпи розвитку вже в 2020 році, коли в ЄС закінчиться програма пільгових інвестицій в подібні проекти.

За даними європейських джерел з 24,5 ГВт нових потужностей, введених в дію в ЄС в 2016 році, 21,1 ГВт (або 86%) виходить з енергії вітру, сонця, води і біомаси. При цьому попередній рекорд в 79% відновлюваної енергії був досягнутий в 2014 році. У 2016 році вітрогенератори вперше забезпечили більше половини встановленої потужності, що дозволило вітрові вийти на друге місце в рейтингу видів енергії після газу, відкинувши на третє місце таке популярне колись викопне джерело, як вугілля.

Німеччина залишається лідером по введенню нових електростанцій на енергії вітру в 2016 році в Європі, забезпечивши 44% від потужності всіх нових європейських вітрогенераторів. Франція, Голландія, Фінляндія, Ірландія і Литва також побили власні рекорди з будівництва вітрогенераторів, а ось Іспанія, Португалія, Італія і Греція поки обмежуються порівняно невеликими за обсягом проектами.

Найбільшим європейським проектом стала морська вітроелектростанція Gemini біля берегів Нідерландів, введена в дію в минулому лютому. За нею йдуть дві німецькі станції Gode Wind 1 і 2 (582 МВт) і ще один голландський проект Westermeerwind (144 Мвт).

Загальний рівень встановленої потужності вітроелектростанцій Європи виріс до 153,7 ГВт, проте це все ще досить мало на тлі 918,8 ГВт загальної потужності європейського регіону. Збільшити частку електростанцій, які працюють на поновлюваних видах енергії, в Європі збираються за рахунок заміщення закритих вугільних електростанцій, що роблять негативний вплив на навколишнє середовище.

Джерело: Тhe Guardian
Переглядів: 391 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close