DVI

Субота, 20.01.2018, 18.32.29
Головна » 2016 » Листопад » 15 » Віртуальна реальність - технологія не для жіночої статі?
13.00.13
Віртуальна реальність - технологія не для жіночої статі?

      Нудота, головний біль, дезорієнтація, мимовільні блювотні позиви ... незважаючи на всі зусилля Oculus, Sony і Samsung, пристрої віртуальної реальності, як і раніше викликають морську хворобу у значної кількості користувачів. Так, на початку минулого місяця багато покупців тільки що вийшовшого PlayStation VR були вкрай розчаровані неможливістю повноцінно використовувати дорогу гарнітуру (вартістю $ 400, як ніяк!) Через постійні напади нездужання.

Щоб зрозуміти, чому в VR-гарнітурах жінки відчувають себе недобре набагато частіше, ніж чоловіки, спершу потрібно з'ясувати, з якої причини взагалі відбувається захитування. Стоффрігін пояснює феномен морської хвороби як невдалу спробу вестибулярного апарату стабілізувати власне тіло. Коли ви перебуваєте в VR, ви намагаєтеся співвіднести своє фізичне «Я» з віртуальною реальністю. Однак інші ваші органи почуттів не «відчувають» того, що бачать очі. Відбувається так званий сенсорний конфлікт, і ваш мозок, який не любить отримувати суперечливі дані, приходить до висновку, що ви бачите галюцинації - ознака токсичного отруєння, і віддає «наказ» очистити шлунок.

Що ж стосується настільки виражених статевих відмінностей, то вони обумовлені фізіологією. Науково доведено, що чоловіки і жінки пересуваються трохи по-різному і неоднаково контролюють свої тіла. Крім того, є докази, що статеві відмінності також проявляються в різних реакціях на рухові стимули. Таким чином, статистичні дослідження підтверджуються з боку фізіології. Жінки внаслідок своїх фізіологічних особливостей дійсно більш схильні до «віртуального» захитування: згідно з останніми даними, на одного страждаючого VR-кинетозом чоловіка припадає 4 жінки - співвідношення гнітюче, треба визнати.

В кінцевому рахунку, на думку Стоффрігіна, нічим хорошим ця статева «сегрегація» не закінчиться. «Оскільки технології віртуальної реальності є сексуально-дискримінаційними, в майбутньому це викличе обурення в певних шарах суспільства. - Додає професор. - Аж до правової дилеми».

В цілому, на думку вчених, для боротьби з VR-хворобою необхідно приймати ті ж заходи, що і в разі реального нездужання. «Як і в разі автомобільного захитування, я рекомендую страждаючим кинетозом користувачам VR-гарнітур сісти, спертися на підголівник, відкинути крісло, лягти максимально зручно, розслабитися і тільки тоді вирушати у віртуальну подорож. - Каже Стоффрігін. - Але якщо ви вже відчули нудоту, то вам залишається тільки одне: якнайшвидше покинути віртуальний світ і повернутися назад в реальність».

Джерело: Inverse (1 і 2)
Переглядів: 143 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: