DVI

Середовище, 21.08.2019, 19.06.13
Головна » 2013 » Квітень » 27 » Вийшов реліз Ubuntu 13.04 Raring Ringtail
22.41.31
Вийшов реліз Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

        Представлена ​​фінальна версія Ubuntu 13.04 Raring Ringtail, що вийшла з безліччю різних поліпшень як в плані інтерфейсу, так і в технічної складової. Також, за той час поки йшла розробка дистрибутива, відбулося безліч подій, так чи інакше вплинули на подальшу долю Ubuntu, серед яких варто відзначити редакцію для мобільних пристроїв, обговорення переходу на модель роллінг-релізу і «розумний пошук».

Так як з моменту виходу бета-релізу, який передбачає під собою заморозку функцій дистрибутива, не відбулося істотних змін, так що поверхнево розглянемо тільки ключові зміни з них.

Основні зміни інтерфейсу:

 • Були додані нові іконки для панелі Unity, лінз і ряду програм за умовчанням.


 • Іконка перемикання робочих столів тепер міняється залежно від того, де перебуває користувач.


 • З'явилися два нові способи перемикання між вікнами програм, таких як прокручування середньою кнопкою миші по значку і вибір потрібного вікна з контекстного меню.


 • Більш інтуїтивний інтерфейс перегляду докладної інформації в Dash, а також додана підтримка фірмового скроллбара. • Вилучений системний трей, доданий новий індикатор Bluetooth і синхронізації з хмарними сервісами.


 • Діалоги виходу з системи отримали новий дизайн. • У режимі групування вікон (Super + W) при наведенні з'явилася яскраве помаранчеве обрамлення і заголовок програми.


 • У мережевих облікових записах з'явилася можливість вибору окремих програм для кожного окремого сервісу.


 • У налаштування зовнішнього вигляду внесено дві нові опції: включення/вимикання іконки перемикання робочого стала і переходу на робочий стіл.Програми

 • Тепер у Dash підтримується пошук, навіть якщо була допущена помилка в запиті. Це стало можливим за рахунок невеликої бібліотеки libcolumbus, включеної за замовчуванням.
 • Клієнт мікроблогінгу Gwibber був видалений, але в системі залишилася частина його компонентів, перейменованих в «Friends», а саме — сервіс для взаємодії з онлайн акаунтами і лінза.
 • У файловий менеджер Nautilus був доданий рекурсивний пошук.
 • З медіаплеєра Rhythmbox видалена інтеграція з Ubuntu One Music Store, а в найближчому майбутньому це планується зробити в якості поновлення і для попередніх релізів — Ubuntu 12.10 і 12.04.
 • Офісний пакет Libreoffice отримав підтримку глобального меню за замовчуванням.
 • Вилучений Wubi — інсталятор Ubuntu з під операційної системи Windows.
Версії програм за замовчуванням: веб-браузер Firefox 20.0, поштовий клієнт Thunderbird 17.0.5, файловий менеджер Nautilus 3.6.3, офісний пакет LibreOfice 4.0.2, програвач Rhythmbox 2.98, GNOME Contacts 3.6.2, Empathy 3.6.4, Totem (Videos) 3.6.3, тестовий редактор Gedit 3.6.2, Deja Dup Backup Tool 26.0, Brasero 3.6.1, Transmission 2.77, Remmina 1.0.0, центр програм 5.6.0 і GNOME Control Center 3.6.3. Все це поверх Compiz 0.9.9, Unity 7.0.0 і GTK 3.6.4. Ядро системи — 3.8.0-19-29 Ubuntu Linux kernel, засноване на Linux 3.8.8.

ПодіїUbuntu Touch

Цикл розробки Raring Ringtail був багатий на події, головним з яких став анонс Ubuntu Touch — спеціальної редакції Ubuntu для мобільних пристроїв (смартфонів і планшетів). Суть її призначення полягає у створення нової перехідної платформи, яка в подальшому зможе працювати під всіма доступними форм-факторами, адаптуючись під встановлену роздільну здатність.


Це буде досягатися за рахунок підвантаження певних шаблонів у кожній конкретній ситуації, при цьому використовуючи одну кодову базу і єдиний стиль оформлення інтерфейсу. Таким чином, не потрібно буде плодити безліч окремих версій, а використовувати всього лише одну редакцію дистрибутива.

Для втілення цих ідей у ​​життя були анонсовані нова версія десктоп оболонки Unity — Unity Next і новий дисплейний менеджер — Mir, заміну раніше планованого Wayland. Перші більш-менш готові збірки ми побачимо вже в травні, а повне завершення роботи планується не раніше виходу наступного випуску з тривалим періодом підтримки — Ubuntu 14.04.

Steam

Наступною важливою подією стало портування компанією Valve свого популярного клієнта цифрової дистрибуції Steam під Ubuntu. Крім того, також були адаптовані безліч ігор, число яких, включаючи різні доповнення, вже наближається до сотні.

Сам клієнт доступний з центру програм.

Smart Scope

Smart Scope — позиціонується як віддалена область, що дозволяє визначити найбільш підходящі місця для пошуку. Так як області в головному меню постійно поповнюються, а їх велика кількість може помітно сповільнити роботу системи, розробниками було прийнято рішення відкласти це навантаження на віддалений сервер, при цьому повністю зберігши весь необхідний функціонал.

Спочатку функція планувалася для включення до поточний реліз, але через достатню сирість і не завершеність проекту він був відкладений для включення в наступний випуск.

Проте, охочі можуть потестувати його з PPA.

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-unity/experimental-certified sudo apt-get updatesudo apt-get dist-upgrade


Роллінг-реліз

У ході розробки Ubuntu 13.04 ходили палкі суперечки на рахунок переходу на модель роллінг-розробки, тобто з плавними поступовими оновленнями, а не як зараз з випусками кожні півроку. По суті, були б тільки LTS-релізи, а всі нові функції додавалися б тільки в міру готовності.

У цього підходу є свої плюси і мінуси, але так чи інакше було прийнято рішення залишити все як є. Однак для розробників таки підготують спеціальний PPA, де якраз будуть перебувати останні напрацювання.

Також в якості компромісу саміти, обговорення розвитку Ubuntu, будуть проводитися кожні три місяці у вигляді онлайн-конференцій двічі за реліз, а період підтримки проміжних випусків зменшиться з 18 до 9 місяців, починаючи з Ubuntu 13.10. Це дозволить частіше обговорювати деталі нововведень і знизити витрати, особливо на проведення місцевих зустрічей.

У цілому можна помітити, що Ubuntu дуже динамічно розвивається і при цьому намагається по мінімуму знизити витрати, наприклад, скоротивши обсяг друку дисків і перенісши саміти в онлайн.

Завантажити

Гуртом
EX.UA

localizator.github.io
Переглядів: 403 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: