17.30.02
Відпрацьована ступінь Falcon 9 вдруге успішно сіла на грунт космодрому

      Приватна аерокосмічна компанія SpaceX знову зробила успішну посадку нижнього ступеня ракети Falcon 9 на бетонну платформу Landing Zone 1 на мисі Канаверал. Це було друге поспіль успішне повернення ракети-носія на тверду землю і п'яте в цілому. Посадка була проведена за кілька хвилин до того, як друга ступінь Falcon 9 доставила вантажний корабель Dragon в космос, де він буде зістикований з МКС.

В цьому році це перша спроба SpaceX посадити першу сходинку Falcon 9 на тверду землю, всі шість попередніх спроб посадки проводилися на морську автономну платформу-баржу в Атлантичному океані. Питання доцільності повернення відпрацьованих ракет на морську платформу, замість стартового майданчика, раніше піднімалося неодноразово, в тому числі і на нашому ресурсі, так що особливо зупинятися на цьому не будемо. Відзначимо лише, що в даному випадку на посадку потрібно набагато менше палива і істотно знижується ризик невдачі.

З цим успішним приземленням SpaceX довела загальне число повернувшихся ракет до п'яти. І це означає, що тепер ангар заповнений «під зав'язку», тобто місця для нових ракет більше немає. Нагадаємо, «соколята» зберігаються в ангарі стартового комплексу 39A, розташованого на території космічного центру Кеннеді на острові Меррітт, який SpaceX орендує у NASA.

Раніше SpaceX оголосила, що спробує повторно запустити одну з раніше використаних ракет Falcon 9 цієї осені. Крім того, вже дуже скоро SpaceX змушена буде розчистити місце для ракети-носія важкого класу Falcon Heavy, складання якої повинна відбуватися саме в ангарі 39A. Зараз у SpaceX є можливість перевезти використовувану ракети Falcon 9 на свій випробувальний завод в Мак-Грегор, штат Техас. У той же час відповідальний за запуск віце-президент SpaceX Ханс Кенігсманн заявив, що компанія шукає інші варіанти (читай - кілька ангарів поблизу) розміщення ракет на мисі Канаверал.

Залишається додати, що для першого повторного запуску SpaceX планує задіяти квітневу Falcon 9 - найпершу з ракет, успішно сівшу на плавучу платформу.

Джерело: The Verge
Переглядів: 312 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close