12.17.28
Відео з пристроєм, здатним проектувати на обличчя користувача зображення обличчя іншої людини
      Після того, як адміністрація Гонконгу ввела заборону на носіння масок під час демонстрацій, в інтернеті почало активно поширюватися відео, на якому зображений якийсь носимий проектор, який проектує на обличчя користувача зображення обличчя іншої людини. В описі до відео, як правило, вказується, що гаджет був розроблений учасниками гонконгських протестів і використовується ними, щоб захиститися від всюдисущої технології розпізнавання обличчя.

Даний ролик став популярним в Twitter, Facebook, на Reddit і інших майданчиках і викликав чимало бурхливих обговорень серед користувачів.

Вперше відео було викладено на YouTube в 2017 році дизайнером Дзинь-Цай Лю, яка розробила його в рамках проекту Anonymous, організованого Університетом мистецтв HKU в Утрехті, Нідерланди.

Крім носимого проектора, дослідники створили ще п'ять продуктів, пов'язаних із захистом конфіденційності. Презентація гаджетів відбулася все в тому ж 2017 році на Міланському тижні дизайну.

Розповідаючи про проектор на своєму сайті, Лю описує майбутнє, в якому система розпізнавання обличчя використовується для персоналізації вуличної реклами. Проектор, запропонований нею, покликаний дозволити людям змінювати свою зовнішність, щоб уникнути стеження. Примітно, що дизайнер вже в курсі, що її гаджет пов'язують з протестами в Гонконзі: в оновленому описі до ролика окремо зазначено, що проект не має нічого спільного з політикою.


Судячи по другому зображенню, електроніка проектора розташована не в корпусі гаджета, а винесена і закріплена на плечі користувача.

Працездатність запропонованого проектора викликає окремі питання. По-перше, сама Лю описує гаджет як «концепт», а не як готовий пристрій. По-друге, уважні користувачі в соціальних мережах помітили, що проекція на шуканому відео, найімовірніше, виходить не від носимого гаджета, а від пристрою, який знаходиться поза кадром. Про це говорить, зокрема, те, що проектоапне обличчя постійно зміщуються вправо і вліво, не дивлячись на те, що проектор на голові користувача явно закріплений нерухомо. По-третє, з огляду на те, що відео знімалося вночі, залишається неясним, чи буде ефективний такий проектор в денний час доби.

Джерело: DailyDot
Переглядів: 601 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close