08.00.04
Відео дня: перший політ найбільшого у світі повітряного судна Airlander 10
      Близько півтора тижнів знадобилося британській компанії Hybrid Air Vehicles (ВГА) на заключний етап підготовки до перших льотних випробувань свого гібридного дирижабля Airlander 10. Нагадаємо, викочування Airlander 10 відбулася 8 серпня в Кардінгтоне, графство Бедфордшир. А 17 серпня, як повідомляє ABC News, «літаюча дупа» - одне з прізвиськ судна (з цього фото з якогось дива) - вперше піднялася в небо і облетіла навколо аеродрому, перш ніж знову опуститися на землю.
Як вже раніше повідомлялося, корпус судна, обсягом 38 тис. кубометрів, досягає 92 метрів в довжину, 43,5 метра (з оперенням) в ширину і 26 метрів у висоту. Приблизно 60% підйомної сили гібридного дирижабля забезпечує резервуар, заповнений гелієм, решту 40% - аеродинамічна форма корпусу. За умови збереження герметичності резервуара і відсутності отворів річні втрати гелію оцінюються в несуттєві 10%. Це, серед іншого, 10 Airlander дозволяє перебувати в повітрі до трьох тижнів. Зрозуміло, в даному випадку мова йде про безпілотний режим. Якщо на борту Airlander 10 знаходяться люди, то цей параметр знижується до п'яти днів. Airlander 10 може нести до 10 тонн корисного навантаження, в тому числі 48 пасажирів, хоча відповідні тести на комерційне використання судна ще чекають.

Спочатку літальний апарат створювався для потреб армії США в рамках програми LEMV (Long Endurance Multi-Intelligence Vehicle) і проходив під позначенням HAV 304. Передбачалося, що судно буде використовуватися для тривалого повітряного спостереження. Перший випробувальний політ у 2012 році пройшов успішно, після чого програму згорнули через високу вартість. Рік по тому HAV викупила судно за $ 301 тис. і перебудувала для цивільних потреб, що включають спостереження, зв'язок, доставку людей і вантажів. До 2020 року HAV планує розробити вдосконалену версію Airlander 10, яка зможе перевозити уп'ятеро більше вантажу, ніж оригінал.
В ході першого випробування Airlander 10 успішно виконав всі поставлені перед ним завдання. Він без проблем злетів, піднявся на висоту 150 метрів, розвинув швидкість в 65 км/год, протримався в повітрі 19 хвилин після чого успішно приземлився.

Джерело: ABC News
Переглядів: 339 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close