17.06.12
Відбувся реліз Linux-дистрибутива Ubuntu 18.04 (Bionic Beaver)
      Вчора команда розробників Canonical оголосила про доступність для скачування наступної ключової версії операційної системи Ubuntu, що отримала індекс 18.04 і відомої під кодовою назвою Bionic Beaver (в перекладі з англійської «біонічний бобер»).

Почати слід з того, що Ubuntu 18.04 є релізом з довгостроковою підтримкою Long Term Support (LTS). Це релізи, які виходять раз на два роки з тривалим терміном підтримки в п'ять років.

Представлена ​​широкій аудиторії програмна платформа отримала кілька поліпшень, включаючи нову версію ядра Linux, заплатки проти вразливостей Spectre і Meltdown, а також ряд поліпшень для призначеного для користувача інтерфейсу і ключових додатків.

Якщо оновлюватися з Ubuntu 16.04 LTS, попередньої версії з довгостроковою підтримкою, то можна помітити масу змін за минулі два роки. Середовищем за замовчуванням тепер є GNOME, а не Unity. Кнопки «закрити», «згорнути» і «збільшити» повернулися на старе місце праворуч від вікон. З'явилася можливість друку без установки драйверів. Крім того, оновився ряд додатків, включаючи файловий менеджер Nautilus, додаток «Налаштування» і магазин програмного забезпечення Ubuntu Software.

Canonical також припинила випускати 32-розрядні версії дистрибутивів, але це не повинно викликати ніяких проблем при оновленні зі старою версією. Для установки з нуля на систему з 32-розрядних CPU потрібно інсталяційний файл Network, який включає тільки мінімальний набір пакетів для комп'ютерів, який не підтримує запуск графічного інсталятора.


З моменту Ubuntu 17.10, яка вийшла шість місяців тому, змін вже не так багато, але вони є. Наводимо основні списком нижче:
  • Ubuntu 18.04 використовує версію ядра Linux 4.15;
  • Додатки GNOME оновлені до версії 3.28;
  • Офісний пакет LibreOffice оновлений до випуску 6.0;
  • У календарі забезпечена можливість показу прогнозу погоди;
  • У набір базового ПО включено додаток для ведення нотаток (To Do);
  • При роботі від акумуляторної батареї ноутбук автоматично переходить в сплячий режим після 20 хвилин неактивності;
  • У GNOME Shell додана підтримка взаємодії з периферією, підключеної через інтерфейс Thunderbolt 3;
  • У більшості графічних програм смайли емодзі тепер показуються кольоровими;
  • З'явився режим мінімальної установки (Minimal Install), що дозволяє при установці вибрати мінімальний набір додатків і налаштувати графічне оточення на свій смак;
  • І хоча за замовчуванням в Ubuntu 18.04 повернуто традиційний графічний стек на основі X.Org Server, у випуску Ubuntu 18.10, а також в наступному LTS-релізі Ubuntu 20.04, планується перейти на Wayland.
Так, ще з'явилися нові шпалери для робочого столу з ... силуетом бобра.

Оновлення підготовлені для всього спектра дистрибутивів Ubuntu: Ubuntu DesktopUbuntu ServerUbuntu CloudKubuntuUbuntu BudgieLubuntuUbuntu StudioUbuntu KylinUbuntu MATE і Xubuntu.

За версією порталу DistroWatch.com система займає третє місце за популярністю серед десктопних Linux-платформ.

Джерело: ubuntu
Переглядів: 283 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close