DVI

Вівторок, 24.04.2018, 05.49.34
Головна » 2017 » Липень » 7 » Від кібератаки вірусу-шифрувальника Petya.A постраждало приблизно 10% всіх комп'ютерів в Україні
15.00.00
Від кібератаки вірусу-шифрувальника Petya.A постраждало приблизно 10% всіх комп'ютерів в Україні
      Заступник глави президентської адміністрації Дмитро Шимків і колишній директор Microsoft Ukraine заявив інформаційному агентству Associated Press, що в результаті недавньої масштабної вірусної атаки Petya.A було виведено з ладу до 10% приватних, урядових і корпоративних комп'ютерів України.

При цьому він зазначив, що це приблизні дані і що вони не включають деякі категорії комп'ютерів, задіяних в бізнесі. Також Дмитро Шимків згадав, що приблизно половина уражених урядових і комерційних комп'ютерів в даний момент непридатні для використання. Вражені були переважно ПК, які використовуються підприємствами, а ось комп'ютери урядових і інфраструктурних організацій постраждали меншою мірою.

Нагадаємо, що недавно фахівці компанії-розробника антивірусу ESET встановили, що головною метою нещодавньої кібератаки вірусу-шифрувальника Petya.A була Україна, так як на частку нашої країни довелося 75,24% всіх випадків заражень. На другому місці з величезним відривом йде Німеччина (9,06%), на третьому - Польща (5,81%). Далі йдуть Сербія (2,87%), Греція (1,39%) і Румунія (1,02%), решта країн «набрали» менш 1% випадків зараження.

Нагадаємо, що масштабна кібератака на українські ПК почалася 27 червня 2017 року, вірус-шифрувальник Petya.A шифрував дані, вимагаючи викуп в розмірі $ 300. Однак, як було встановлено пізніше, навіть після оплати викупу користувачі не могли розшифровувати дані, так як дана версія вірусу спочатку була спрямована на знищення даних, а не отримання матеріальної вигоди авторами.

В якості основних шляхів поширення вірусу-шифрувальника був названий фішинг (заражені файли надсилали по електронній пошті), а також українська програма для звітності та документообігу «M.E.doc».

Джерело: Голос Америки
Переглядів: 53 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: