DVI

Вівторок, 24.04.2018, 15.12.01
Головна » 2016 » Вересень » 4 » Вибухнувший разом з ракетою Falcon 9 перший супутник Facebook коштував близько $ 200 млн. Майбутні запуски SpaceX під загрозою
13.32.43
Вибухнувший разом з ракетою Falcon 9 перший супутник Facebook коштував близько $ 200 млн. Майбутні запуски SpaceX під загрозою

      Як ми знаємо в SpaceX вибухнула ракета Falcon 9 на стартовому майданчику мису Канаверал. Вибух стався за два дні до запланованого запуску, ніхто з персоналу не постраждав, чого, на жаль, не можна сказати про вантаж. На борту ракети знаходився супутник, який компанія Facebook планувала використовувати для забезпечення доступом в інтернет жителів Африки, був повністю знищений.

За даними Spaceflight Now, вартість супутника становила близько $ 200 млн.

Згідно з офіційною заявою SpaceX, причиною інциденту стала якась «аномалія», більше подробиць, як очікується, стане відомо після завершення йде зараз розслідування.

Незабаром після аварії засновник і глава Facebook Марк Цукерберг зробив офіційну заяву, зазначивши, що в результаті аварії був знищений перший супутник Facebook. На момент інциденту він знаходився в Африці. Він сказав, що сильно засмучений подією і згадав про «план Б» - БПЛА Aquila для «роздачі» інтернету в важкодоступних і віддалених куточках нашої планети.

До речі, це був перший проект супутникового інтернету в рамках ініціативи Internet.org, який повинен був забезпечити підключенням мільйонів користувачів.

Вчора некомерційна організація US Launch Report, яка возить ветеранів бойових дій дивиться на космічні запуски, опублікувала відео вибуху зі стартового майданчика.

До кінця року SpaceX планувала щонайменше шість запусків, які з великою ймовірністю тепер будуть перенесені. Якийсь час буде потрібно і для розслідування інциденту, і для відновлення пускового майданчика. Судячи з фотографій, одна з матч, яка утримувала ракету на стартовому майданчику, серйозно деформована. Ресурс The Verge відзначає, усунення наслідків вибуху ракети Antares на стартовому майданчику в 2014 році зайняло у NASA рік. Як стверджується, у SpaceX є доступ і до інших космодромів, але найбільш вподобаний з них - космічний пусковий комплекс-39 на мисі Канаверал - до кінця 2016-го перебуває на переобладнанні, тоді як ще один майданчик в Каліфорнії не підходить для пусків до МКС.

Джерело: BusinessInsider, The Verge
Переглядів: 122 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: