16.00.52
Вдаримо телексом по прогресу: чиновники не хочуть відмовлятися від засобів зв'язку 60-х

      Схоже, епоха інтернету пройшла повз сотень людей в Держспецзв'язку, МВС, СБУ, ДСНС, ЦВК і безлічі інших держструктур. Інакше складно пояснити, чому там для зв'язку замість IP-технологій вважають за краще використовувати раритетні телеграфні апарати.

Уже два роки 310 абонентів телекса - абонентського телеграфу - ігнорують спроби «Укртелекому» перевести їх з обладнання 60-80-років минулого століття на сучасні системи передачі текстових повідомлень.
Чому ж застарілі технології виявилися настільки живучими і чи є у них альтернативи?

Так історично склалося, що «Укртелеком» надає чимало унікальних послуг. Однією з них є телекс. Незважаючи на засилля Skype, VPN, IP telex, E-mail з цифровим підписом, стародавня послуга виявилася неймовірно живуча в органах державної влади. Хоча, здавалося б, виконує абсолютно тривіальне завдання: дозволяє двом абонентам миттєво обмінюватися текстовими повідомленнями.

На відміну від звичайного телеграфу, абонентське телеграфування (телекс) надається з використанням кінцевого обладнання - телеграфних апаратів, встановлених безпосередньо у споживача. Саме з їх допомогою, а також спеціальних каналів і комутатора абоненти в Держспецзв'язку, МВС, СБУ та МНС обмінюються текстовою інформацією.

Устаткування для телекса і комутаційні вузли морально застаріли і фізично зношені. Нове обладнання не випускається з 1980-1990-х років. Там використовується мідна інфраструктура, що провокує крадіжки кабелю для здачі як кольорового металу. Залишилося мало фахівців, які готові обслуговувати роботу телекса. Тому в разі поломки обладнання відновити його роботу вкрай складно: немає запчастин, немає фахівців.

Вдаримо телексом з прогресу: чиновники не хочуть відмовлятися від засобів зв'язку 60-х

Телекс давно втратив популярність серед комерційного сегмента споживачів. У зв'язку з цим «Укртелеком» в останні два роки зустрічався зі спеціальними користувачами. Оператор також не раз звертався з листами-пропозиціями по заміні застарілої технології на сучасний аналог IP-Телекс. Але марно. Компанія отримувала відповіді керівників Держспецзв'язку, Міноборони, ЦВК, ДСНС про те, що телекс з 1960-х років все ще необхідний, а припинення функціонування мережі абонентського телеграфування спричинить значний резонанс і звинувачення на адресу оператора.

Тим часом, вже довгі роки існує товар-замінник - послуга IP-телекс. Вона надається за допомогою сучасного комп'ютерного програмного забезпечення і доступу до інтернету. Більш того, географія послуг IP-телекс значно ширше, так як послугу можна отримати в місцях, де є доступ до інтернету навіть порівняно невеликій швидкості.

IP-телекс передбачає обмін телеграфними повідомленнями з використанням захищеного з'єднання, встановленого через інтернет, а також з абонентами національної мережі телеграфування і міжнародної мережі «телекс».

Послуга IP-телекс має ряд незаперечних переваг у порівнянні з абонентським телеграфуванням. Це можливість підключення абонентських пристроїв по всій території України, де є доступ до інтернету. Обмін текстовими повідомленнями в межах мережі IP-телекс не обмежений і не збільшувану щомісячну плату за її використання. Підключення швидке і легке - потрібен лише комп'ютер з встановленою операційною системою Windows XP або новіше. Єдине середовище передачі і її надійність. Можливість поступового масштабування мережі. Гарантована безперервність надання телекса в майбутньому.

Незважаючи на всі переваги нової технології і запропоновану допомогу оператора, абоненти «Укртелекому» не хочуть переходити на IP-телекс. Тому компанія звернулася до першого віце-прем'єр-міністру - міністру економічного розвитку і торгівлі Степану Кубіву з проханням посприяти в прийнятті держструктурами очевидного рішення. Кабмін дав вказівки десяти профільних держструктур озвучити свою позицію з цього питання. В «Укртелекомі» очікують позитивного рішення, хоча через 20 днів оператор не отримав жодної відповіді.

Джерело: « Економічна правда »

Переглядів: 282 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close