14.34.12
Вчені змогли зберегти інформацію за допомогою шести атомів
Вчені змогли зберегти інформацію за допомогою шести атомів

              Так вже виходить, що нескінченно ємність носіїв інформації рости не може. Так, порівняно з 60-ми роками минулого століття, коли ємність вінчестера в 5 МБ вважалася достатньою для суперкомп'ютера, прогрес пішов вперед дуже далеко. Однак сучасні обсяги інформації вимагають ще більшої ємності накопичувачів, ніж раніше. І вчені постійно шукають нові можливості для збільшення ємності накопичувачів при одночасному зменшенні розміру самих накопичувачів. Само собою, що технології для цього потрібні інші, ніж те, що є зараз. 

Так ось, днями з'явилася інформація про те, що вчені з Герменіі, Швейцарії та фахівці з IBM змогли зберегти біт інформації, використовуючи всього шість атомів. Можете собі уявити, до яких наслідків це може призвести. Правда, зараз технологія непридатна, бо для такої роботи потрібні дуже низькі температури, а це дуже дорого.

Зараз вчені використовували явище, зване антиферомагнетизмом. У даному випадку має місце низька намагніченість матеріалу, внаслідок орієнтації частинок назустріч один до одного. Для роботи з такими обсягами ученим довелося використовувати тунельний електронний мікроскоп, оскільки ніякі інші прилади не здатні зафіксувати настільки малі об'єкти. При зниженні температури деякі ряди атомів заліза формують антіферромагніт. А ось при використанні дуже тонкої голки з підведеною напругою дозволяло змінювати орієнтацію атома.

Ця ж голка використовувалася і як зчитувальний пристрій для отримання потрібної інформації. В цілому, щільність запису даних у носії збільшилася більш, ніж в 100 разів. Це означає, що і носій інформації може бути зменшений приблизно в стільки ж разів. Але, як вже говорилося вище, дана технологія не буде скоро використана. А шкода, правда?
Переглядів: 377 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close