09.00.05
Вчені закликали різко підвищити вимоги до наукових робіт

      Група впливових вчених висунула пропозицію різко підвищити вимоги до статистичної значущості в наукових роботах. «Золотим стандартом» p-значення (значення ймовірності) вони пропонують рахувати не 0,05, як зараз, а 0,005. Про це повідомляється в препринті на сайті, матеріал також вийде в журналі Nature Human Behavior.

Серед 72 авторів дослідження - такі відомі експерти в області відтворюваності результатів наукових досліджень, як Брайан Носек і Джон Іоаннідіс. Вчені запевняють, що реформа допоможе значимо знизити число помилково-позитивних результатів (коли автор статті «знаходить» ефект, якого насправді немає).

Свою позицію вони пояснюють на наступному прикладі. Припустимо, шанси на істинність перевіряється гіпотези (наприклад, що якийсь препарат працює) складають один до десяти. Якщо в ході експерименту ефект препарату виявлено з p-значенням 0,05, це означає, що нульова гіпотеза (відсутність різниці між ліками і плацебо) в три рази більш ймовірна, ніж гіпотеза перевіряється. Зниження ж порога p-значення до 0,005, навпаки, різко знизить ймовірність нульової гіпотези і, як наслідок, число помилково-позитивних результатів впаде з 35% до 5%.

Разом з тим, багато вчених розкритикували цю пропозицію. Так, деякі з них вважають, що корекція p-значення ніяк не допоможе перемогти інші практики: непродуманий план дослідження, схильність журналів публікувати позитивні результати і ігнорувати негативні, а також підгонки гіпотез під результати.

Інші дослідники обурилися тим, що новий стандарт збільшить вартість клінічних випробувань ліків на 50-70%.

Також науку оздоровив би більш різноманітне рецензування, в тому числі можливість публічного обговорення на спеціалізованих платформах.

Нарешті, окрему увагу вчені приділили необхідності відзначати не тільки роботи з новаторськими результатами, але і з іншими позитивними якостями, такими як ефективність, ретельність і відтворюваність.

Джерело: Indicator (12)
Переглядів: 371 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close