DVI

Вівторок, 24.04.2018, 15.24.24
Головна » 2016 » Липень » 30 » Вчені з'ясували, що електронні сигарети теж здатні викликати рак
17.26.12
Вчені з'ясували, що електронні сигарети теж здатні викликати рак

      Електронні сигарети, рекламовані як нешкідлива ​​альтернатива звичайним тютюновим виробам, насправді впливаю на організм людини самим що не є згубним чином - підвищують ризик виникнення злоякісних пухлин. Результати недавнього дослідження, опублікованого в журналі Environmental Science & Technology, кажуть про зміст в парах від електронних сигарет двох раніше невпізнаних хімічних речовин, які викликають рак. У дослідженні також йдеться, що концентрація шкідливих речовин залежить від потужності електронної сигарети.

Вчені Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі використовували дві електронні сигарети від різних виробників, що відрізняються потужністю випарника. Ретельно проаналізувавши склад генеруємого ними високодисперсного пара, вони виявили 31 шкідливу хімічну сполуку, включаючи діа сполуки, що викликають рак, які не вдавалося виявити раніше. Цими сполуками є канцерогени глицидола і пропіленоксіда, які утворюються в процесі розпаду пропиленгликоля і гліцерину під впливом високих температур. Останні дві речовини присутні практично у всіх сумішах для електронних сигарет. Цікаво, що моделі з однією нагрівальною спіраллю видають більше пара, ніж моделі з двома нагрівальними елементами. Дослідники пояснюють це тим, що двоелементний моделі краще розподіляють тепло і гріються менше.

infogram-vape5

Варто зазначити, що дослідження, які підтверджують зміст токсичних речовин в парах електронних сигарет, які виходили і раніше. Наприклад, в 2009 році FDA попереджала, що деякі суміші для електронних сигарет містять діетиленгліколь, з'єднання, що входить до складу антифризів. Більш свіжі дані (2015 рік) вказували, що електронні сигарети випускають аерозолі, що містять формальдегід, ще один канцероген.

Автори дослідження підкреслюють, що електронні сигарети хоч і менш шкідливі для здоров'я, ніж звичайні, але далеко не такі вже й безпечні, як багато хто звик думати, і сподіваються, що їх робота ляже в основу норм, покликаних мінімізувати негативний вплив електронних сигарет на організм людини.

Джерело: The Verge і Berkeley Lab

Переглядів: 127 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: