09.14.51
Вчені успішно завершили 69-річний експеримент з бітумом

       У 1944 році Ірландські дослідники запустили експеримент з вивчення в’язкості бітуму (він же природний асфальт). Ця речовина переходить у рідкий стан при відносно невеликому нагріванні, але при кімнатній температурі вона виглядає як твердий матеріал, тим не менш, здатний текти, хоч і дуже повільно.

Одна крапля формується від 7-13 років. З моменту, коли крапля відділяється від основного складу, можна судити про фізичні властивості бітуму зокрема і феномен в’язкості в цілому. Проблема в тому, що до недавнього часу ніхто не зміг наживо засікти момент відділення краплі. Днями це вдалося зробити фізикам з Трініті-коледжу в Дубліні, де була встановлена ​​веб-камера. Суперцікавий процес можна спостерігати на відео нижче:

Варто відзначити, що в’язкість у бітуму в 230 тис. разів більше, ніж у меду і в 230 млрд разів більше, ніж у води. До речі, скло теж може виявитися текучим матеріалом, хоча до цих пір у вчених не було можливості експериментально довести це. Непрямим доказом є потовщення шибок до низу у старих церков.

Переглядів: 381 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close