DVI

Неділя, 18.11.2018, 20.25.28
Головна » 2018 » Жовтень » 26 » Вчені навчили компактних дронів відкривати двері
17.00.01
Вчені навчили компактних дронів відкривати двері
      Інженери з Стенфордського університету (США) спільно з колегами з Федеральною політехнічною школою Лозанни (Швейцарія), надихнувшись здатністю бджіл переміщати важку для утримання в повітрі добичу, тягнучи її за собою, чіпляючись за нерівності поверхні, оснастили компактні дрони FlyCroTug колесами, лебідкою і спеціальними механізмами фіксації положення.

Як повідомляється, дослідники створили два варіанти такого механізму, один з яких представляє собою набір шипів, а другий нагадує лапку гекона, волоски якого збільшують зчеплення з поверхнею.

Поєднуючи використання даних механізмів з лебідкою, 100-грамові дрони здатні тягнути за собою предмети масою до 4 кілограмів.

Розробники продемонстрували застосування міні-безпілотників на різних прикладах. Мабуть, найсильніше вражає самостійне відкриття важкої двері з ручкою, яку необхідно натиснути.

Спочатку один з дронів підлітає до дверей, підсовує під неї гак, від'їжджає і закріплюється на підлозі за допомогою шпильок. Після цього другий дрон зачіпається за ручку за допомогою системи захоплення, а потім фіксується на двері за допомогою прилипаючого пристрою. В кінцевому рахунку обидва дрона починають натягувати троси, натискаючи ручку і відкриваючи двері.

Дослідники відзначають, що область застосування подібних пристроїв дуже широка: такі дрони можуть, наприклад, доставити камеру або пляшку з водою до місця, де проводиться рятувальна операція, а також переміщати сміття і уламки. Мініатюрний розмір пристроїв - величезна їхня перевага: вони здатні пробратися в місця, недоступні для людини.

Єдине, що зараз обмежує їх застосування на практиці - акумулятор, заряду якого вистачає дронам всього на п'ять хвилин роботи.

Джерело: N + 1
Переглядів: 16 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: