13.00.41
Вчені нарешті зафіксували гравітаційні хвилі, передбачені Ейнштейном сто років тому

      Буквально тільки що в рамках спеціальної прес-конференції вчені LIGO оголосили про те, що їм нарешті вдалося отримати експериментальне підтвердження існування гравітаційних хвиль, які передбачав Альберт Ейнштейн в 1915 році в рамках загальної теорії відносності (ЗТВ).

Як і передбачалося, джерелом хвиль стало злиття двох чорних дір, які перебувають в мільярд світлових років від Землі. Хвилі були зафіксовані в обох обсерваторіях, які брали участь в дослідженні.

Як зазначає The New York Times, вченим вдалося записати звук злиття двох чорних дір. Енергія, виділена в результаті злиття, еквівалентна трьом сонця.

Це історичне відкриття, яке, за словами фізиків, найімовірніше, буде удостоєно Нобелівської премії, відкриває нову галузь науки - гравітаційно-хвильову астрономію, в рамках якої вчені будуть слухати «хвилі», що випромінюються такими об'єктами, як чорні діри, нейтронні зірки і наднові, і розширювати своє уявлення про особливості цих астрономічних об'єктів.

По суті, підтвердження існування гравітаційних хвиль, крім іншого, означає підтвердження теорії інфляції - гіпотетичного сценарію розвитку Всесвіту для інфляційної моделі Всесвіту, яка передбачає період прискореного розширення Всесвіту на ранній стадії Великого вибуху.

Але найголовнішим у всьому цьому є те, що інфляція Всесвіту відноситься до квантової фізики (розділ фізики, що вивчає поведінку субатомних частинок на найдрібніших відстанях), тоді як гравітаційні хвилі є частиною класичної фізики (фізика, яка вивчає поведінку великих об'єктів). Простіше кажучи, підтвердження гравітаційних хвиль стирає межі між квантовою і класичною фізикою, і робить людство на крок ближче до великої «теорії всього», яка описує всі відомі нам фундаментальні взаємодії.

На закінчення - невеликий відеоролик, який дозволить зрозуміти суть гравітаційних хвиль:
Переглядів: 281 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close