16.00.40
Вчені надрукують коралові рифи, щоб врятувати гинучу екосистему
      Коралові рифи не даремно називають «морськими тропічними лісами» і «підводними садами» - вони являють собою одну з найбільш різноманітних екосистем нашої планети, будучи місцем проживання багатьох морських видів тварин і рослин. Однак ця неймовірна екосистема сьогодні знаходиться під загрозою.

За останні 30 років площа коралових рифів істотно скоротилася. Так, згідно з недавнім дослідженням, тільки в північній частині найбільшого коралового рифу в світі - Великого Бар'єрного рифа - понад 60% мілководних коралів піддалося відбілюванню, і половина з них вже загинула, також зміни торкнулися щонайменше 40% глибоководних коралів.

Причина масової загибелі коралів полягає в тому, що зміни клімату, забруднення вод океану міськими стоками і неконтрольований риболовецький промисел призвели до втрати кораловими поліпами здатності виробляти екзоскелети з карбонату кальцію.

Дослідники попереджають, що якщо нічого не зміниться, до 2030 року деякі рифи можуть повністю зникнути. У свою чергу, це може привести до загибелі тисячі видів морських мешканців, затоплення берегових ліній, в даний час захищаємих кораловими скупченнями, а також - до зникнення деяких островів і низинних країн.

Врятувати людство від природної катастрофи вчені вирішили за допомогою технології 3D-друку. Вони запропонували замінити зникаючі коралові рифи надрукованими на 3D-принтері, використовуючи для їх виробництва подібні за хімічним складом і текстурі сировину, наприклад, керамічний матеріал, який хімічно інертний і тому не може завдати шкоди навколишньому середовищу.

Ідею вже перевірили на практиці: один з найбільших на сьогоднішніх день штучних рифів було розгорнуто на Мальдівах. Передбачається, що він стане новим домом для коралових поліпів, водоростей, крабів і риб.

Щоб забезпечити довговічність 3D-рифів, кожен з надрукованих блоків має порожнисті частини, заповнені морським бетоном і сталевою арматурою. Поверхня спроектована таким чином, щоб на неї можна було легко трансплантувати живі поліпи з використанням епоксидної смоли.

Крім того, пристрій штучного рифу є модульним, що дозволяє невеликим групам дайверів збирати його по частинах, не використовуючи для цього баржі і баштові крани, і масштабувати в залежності від ситуації.

Фахівці запрошують всіх бажаючих, особливо - туристів, допомогти в будівництві рифів і пересадці поліпів. Чим більше людей буде задіяно в порятунок коралових рифів, тим вище шанс успішно впровадити в них 3D-корали і врятувати гинучу екосистему.

Джерело: The Next Web
Переглядів: 319 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close