DVI

Неділя, 18.11.2018, 20.21.50
Головна » 2018 » Жовтень » 29 » Вчені MIT провели глобальне опитування і з'ясували, чиїми життями автопілоту допустимо жертвувати при неминучому ДТП
08.10.50
Вчені MIT провели глобальне опитування і з'ясували, чиїми життями автопілоту допустимо жертвувати при неминучому ДТП
      Вчені Массачусетського технологічного інституту провели безпрецедентне за масштабом дослідження, попросивши більше двох мільйонів чоловік практично з більш ніж 200 країн світу вирішити «проблему вагонетки» в відношення безпілотних автомобілів.

Нагадаємо, що умови класичної етичної «проблеми вагонетки» такі: важка некерована вагонетка мчить по рейках. На шляху її проходження знаходяться п'ять чоловік, прив'язані до рейок. Ви можете переключити стрілку - і тоді вагонетка поїде по іншому, запасному шляху. Але до нього теж прив'язаний людина - правда, тільки одна. Які ваші дії?

Дослідники MIT адаптували цю етичну дилему під робомобілі, створивши так звану «Моральну машину» - багатомовну онлайн-гру, в якій учасники роблять вибір, потрапляючи в етично-спірні ситуації. Наприклад, потрібно вирішити, кого в екстреній ситуації повинна збити безпілотна машина: групу людей на зупинці або одного пішохода, що перебігав дорогу в недозволеному місці?

За результатами дослідження вченим вдалося виявити три основних правила експлуатації безпілотних автомобілів, яких закликає дотримуватися більшість респондентів:
  • Врятувати життя людини краще, ніж життя тварини.
  • Велика група людей важливіше, ніж один-дві людини.
  • Зберегти життя дитини важливіше, ніж старого.
Такими є результати в цілому по світу. У географічному плані дослідники виявили окремі «кластери», в яких по-різному вирішують етичні проблеми експлуатації робомобілів. Дослідники назвали ці кластери «західний», «східний» і «південний». Наприклад, в «південному» кластері люди набагато частіше вважають за потрібне рятувати життя дітей, ніж літніх людей, в порівнянні з жителями східних країн.

При цьому у всіх регіонах респонденти однаково нетерпимо ставляться до пішоходів-порушників ПДР, вважаючи за краще дати алгоритму робомобіля право збивати їх, ніж законослухняних перехожих.

Вчені стверджують, що своїм дослідженням вони в першу чергу хотіли викликати в суспільстві дискусію щодо майбутнього безпілотних авто - і раді, що добилися поставленої мети.

«За допомогою дослідження ми зібрали цінну інформацію про те, як, на думку людей, машини повинні вирішувати моральні дилеми.

Однак нашою основною метою, якої ми досягли, було привернення уваги громадськості до майбутнього автономного транспорту», - відзначили дослідники.


Джерела: Science Dailyhightech.plus
Переглядів: 17 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: