18.06.28
Вчені місії New Horizons розгадали таємницю загадкових дрейфуючих пагорбів в «серце» Плутона
      Команда дослідників місії New Horizons передбачає, що азотні льодовики в самому «серці» Плутона можуть переносити цікавий «вантаж» - великі шматки льоду. Це припущення було зроблено на підставі нової порції знімків і інформації, переданих міжпланетним зондом. До слова, передача даних буде здійснюватися ще багато місяців, так що в майбутньому, ймовірно нас чекають нові відкриття.
На останніх переданих зондом знімках дослідники розглянули на широкій крижаний рівнині, неформально названої Sputnik Planum, сукупність пагорбів загальною протяжністю близько 20 км. Ці пагорби, на думку вчених, є мініатюрними версіями величезних пов'язаних між собою гірських масивів на західному кордоні Sputnik Planum. Ці об'єкти є черговим слідом хвилюючою і масштабної геологічної активності Плутона.

Дослідники пояснюють, що оскільки лід з H20 легше азотного, ці пагорби дрейфують по поверхні замороженого азоту подібно айсбергам на Землі і, швидше за все, є фрагментами скель Sputnik Planum, які відкололися в далекому минулому Плутона. Ці дрейфуючі «айсберги» з'єднуються і утворюють «ланцюг» з крижин уздовж краю азотного льодовика.

У північній частині зображення область, неформально іменується як Challenger Colles (в пам'ять загиблого екіпажу шаттла Challenger), яка являє собою величезне скупчення пагорбів площею 60х35 км. Цей об'єкт межує з гористою частиною планети і досить сильно віддалена від ділянки з пористою поверхнею. Дослідники припускають, що саме в цьому місці дрейфуючі пагорби «сідають на мілину» через низький рівень азотних льодів.

На головному зображенні поруч з крупним планом Плутона вставлений знімок, на якому зображена велика частина області, іменованої Encounter Hemisphere. Це детальне зображення Encounter Hemisphere було отримано за допомогою мультиспектральної камери в видимому діапазоні MVIC (Multispectral Visible Imaging Camera), встановленої на борту New Horizons. Північ - зверху; верхній лівий кут зображення підсвічений. Зображення має дозвіл 320 м на піксель і покриває територію площею 500х340 км. Знімок був зроблений з відстані близько 16 тис км, приблизно за 12 хвилин до історичного моменту «зустрічі» New Horizons і Плутона 14 липня 2015 року.

Наостанок зазначимо, що про наявність водяного льоду на Плутоні агентство NASA повідомило декількома днями раніше, опублікувавши детальну карту розміщення водяного льоду і по поверхні планети. Наводимо її нижче.

Джерело: NASA
Переглядів: 261 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close