DVI

Вівторок, 24.04.2018, 15.30.03
Головна » 2016 » Серпень » 3 » В Узбекистані на час вступних іспитів по всій країні на півдня відключають мобільний інтернет
08.59.17
В Узбекистані на час вступних іспитів по всій країні на півдня відключають мобільний інтернет

      Близько півтора місяця тому ми повідомляли про блокування соціальних мереж в Алжирі на час шкільних іспитів. До цього був випадок обмеження інтернет-доступу на час проведення іспитів в Іраку. І ось зараз стало відомо про ще одну країну, яка вдається до аналогічних крайніх заходів, ігноруючи недавню резолюцію ООН, де право на доступ до мережі Інтернет віднесено до прав людини.

Як повідомляє джерело, 1 серпня в Узбекистані в усіх вузах проводиться єдине національне тестування - вступний іспит для вступу до вузів. Щороку в цей день на час іспиту всі мобільні оператори ходять в баню оголошують про профілактику, відключаючи SMS і мобільний інтернет з 8:30 до 13:30 годин, пояснюючи це «проведенням робіт на телекомунікаційних мережах».

І хоча ніхто офіційно не визнає, що це пов'язано з іспитами, для абонентів ця версія очевидна.

У багатьох країнах приміщення, відведені під проведення подібних іспитів, оснащуються спеціальним обладнанням, яке глушить зв'язок. Узбецька влада, схоже, поки віддають перевагу більш дешевшому підхіду - замість того, щоб закуповувати таке спецобладнання, вони примушують мобільних операторів відключати частину послуг по всій країні на час іспиту, незважаючи на купу негативних наслідків такого не найрозумнішого рішення. Відключення мобільного інтернету паралізує бізнес. Наприклад, перестають працювати апарати прийому платежів і термінали обслуговування банківських карт.

Для довідки: абітурієнтів в країні з населенням в 32 млн осіб налічується близько 668 тис. чоловік.

Залишається додати, що «профілактика» не торкається голосового зв'язоку, яка на час іспитів працює в штатному режимі.

Джерело: digital.report
Переглядів: 123 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: