DVI

Субота, 20.01.2018, 22.39.42
Головна » 2016 » Липень » 27 » В Україні запустять єдину базу наукових робіт для боротьби з плагіатом
12.00.39
В Україні запустять єдину базу наукових робіт для боротьби з плагіатом

      Соціологічні дослідження показують, що 90% студентів в тій чи іншій мірі використовують при написанні робіт плагіат. Це серйозно гальмує розвиток української науки, адже багато роботи просто копіюються з року в рік. Щоб змінити ситуацію, Міністерство освіти в партнерстві з «Майкрософт Україна» запустять єдину базу наукових робіт. За допомогою спеціального ПО для виявлення плагіату в ній будуть перевіряти наукові роботи всі українські вузи. Про це на брифінгу повідомили перший заступник міністра освіти Інна Совсун і гендиректор «Майкрософт Україна» Надія Васильєва.

«В Україні є багато компаній, які дають можливість перевіряти наукові роботи на плагіат. Ключова проблема - їх нема з чим порівнювати. Тому потрібна єдина база текстів, з якими можна порівняти нові роботи», - заявила на брифінгу Совсун.

Єдина база текстів наукових робіт повинна почати роботу в тестовому режимі до кінця вересня цього року. Спершу в неї потраплять дисертації. Ті, які захищалися після вступу нового закону «Про вищу освіту» в 2014 році, публікуються на сайтах університетів в обов'язковому порядку і будуть доступні в репозиторії. Роботи, захищені до вступу в силу закону будуть зберігатися в закритій частині бази, але з їх текстами буде здійснюватися звірення нових робіт. Також на першому етапі в репозиторій будуть зібрані магістерські та бакалаврські роботи.

Наступним етапом буде включення в єдину базу статей з наукових журналів, які також часто стають об'єктами плагіату.

«У перспективі ми хочемо рухатися в напрямку, коли студентські роботи також будуть потрапляти в репозиторій», - каже заммінстра.

Репозиторій створюється спільно з Microsoft і її партнером Smart Business на базі Microsoft Office 365 і хмари Azure. Розробка рішення обійдеться міністерству в 180 тис. грн. Вартість впровадження і обслуговування складе 20 тис. грн на місяць без ПДВ протягом трьох років. Таким чином, для міністерства проект сумарно обійдеться в 900 тис. грн. Для вузів використання рішення буде повністю безкоштовним.

За ці гроші Microsoft створить базу з можливістю підключення систем перевірки робіт на плагіат, організовує постійний доступ до неї для вузів (гарантований час безперебійної роботи системи 99,9%), навчить адміністраторів і користувачів системи. За допомогою платформи SharePoint Online користувачі також зможуть отримати доступ до сховища з будь-якого пристрою.

«При цьому захист даних буде відповідати всім міжнародним стандартам», - запевнила Васильєва.

В Україні для боротьби з плагіатом запустять єдину базу наукових робіт

«Плагіат є проблемою академічної культури в цілому, але вона не народжується сама по собі. Нам необхідно думати над системними рішеннями», - стверджує Совсун.

Паралельно з єдиною базою з 1 вересня Міносвіти спільно з посольством США запустять в 10 українських вузах пілотний проект з навчання студентів написанню наукових робіт. Він буде покликаний вирішити проблему того, що студенти просто не знають, як писати тексти і цитувати джерела правильно. Паралельно також буде вестися робота з викладачами.

Наукові роботи в Україні захищаються правами на інтелектуальну власність, а плагіат є незаконним. За словами Совсуна, зараз також важливо прописати процес, як буде відбуватися покарання при виявленні плагіату.

«Важливо створити систему, в якій ми мінімізуємо суб'єктивний фактор», - робить висновок заммінстра освіти.

Проблем з боку розробників програмного забезпечення для перевірки на плагіат бути не повинно. На українському ринку працюють як зарубіжні рішення, так і вітчизняні.

Джерело: AIN

Переглядів: 150 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: