DVI

П'ятниця, 18.01.2019, 11.22.48
Головна » 2018 » Грудень » 23 » В Україні запустили «Електронний кабінет водія»
08.38.23
В Україні запустили «Електронний кабінет водія»
      В Україні запустили «Електронний кабінет водія», завдяки якому кожен українець може дізнатися актуальну інформацію про свої автомобілі і водійське посвідчення, перевірити і оплатити адміністративні правопорушення, переглянути історію будь-якого автомобіля по VIN-коду і записатися в електронну чергу в сервісні центри МВС.

Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua і на Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги». Доступ до е-Кабінету буде здійснюватися за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.

Проект реалізований в партнерстві Головного сервісного центру МВС та Державного агентства з питань електронного уряду та за підтримки проекту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послуги» / TAPAS і Фонду Східна Європа.

Відзначимо, що раніше більшість адміністративних і сервісних послуг надавалися водіям тільки безпосередньо в СЦ МВС. Так, актуальну інформацію про транспортний засіб і водійське посвідчення можна було дізнатися тільки після особистого звернення громадян, що вимагало особистої присутності. У той же час інформацію про штрафи можна було отримати тільки у вигляді поштового повідомлення через кілька днів після вчинення правопорушення.

Відтепер водії можуть зайти в свій е-Кабінет, вибравши зручний для себе порядок електронної ідентифікації, і скористатися рядом послуг, переведеними в зручний онлайн-формат.

Наприклад, громадянин може:
  • переглянути інформацію про своє водійське посвідчення (національне і міжнародне);
  • дізнатися всю актуальну інформацію про свої транспортні засоби (технічні характеристики, право власності, історії авто);
  • перевірити, накладені чи обтяження на ТЗ;
  • оперативно отримати повну інформацію про адмінпорушення.
Таким чином, завдяки е-Кабінету відтепер більше не потрібно стояти в черзі в банках або заповнювати «від руки» платіжки. Тут користувач зможе швидко як сформувати платіж, так оплатити його онлайн.

Для бажаючих замовити індивідуальні номерні знаки в електронному кабінеті водія доступна можливість швидкої перевірки, чи вільний обраний знак в даному регіоні і можливість відразу замовити його макет. Також за допомогою е-Кабінету можна ефективно організувати свій візит в СЦ МВС, вибравши онлайн зручну дату та час. Сервіс допоможе уникнути черг і заздалегідь спланувати свій день.

Дуже важливим нововведенням стала можливість перевірити будь-який транспортний засіб по VIN-коду, що зручно при купівлі-продажу авто. Так, безкоштовно можна дізнатися про останню операцію з транспортним засобом, дату і місце його останньої реєстрації, рік випуску і загальні технічні характеристики.

Нагадаємо, що два тижні тому МВС України запустило електронний сервіс перевірки свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Джерело: МВС України
Переглядів: 19 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: