DVI

П'ятниця, 18.01.2019, 11.23.37
Головна » 2018 » Грудень » 21 » В Україні відкрилася онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою «Слухай»
16.00.14
В Україні відкрилася онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою «Слухай»
      20 грудня 2018 року, заробила онлайн-бібліотека «Слухай» з аудіокнигами українською мовою. На цьому ресурсі зібрана класична українська проза та поезія, яку начитують відомі українські актори, ведучі, музиканти, студенти. «Слухай» - повністю безкоштовна і з часом буде поповнюватися новими книгами, також незабаром в бібліотеці з'являться і українські переклади світової літератури.

«Слухай» (lib.sluhay.com.ua) - це проект «Типового Києва» спільно з Інститутом журналістики Київського університету ім. Бориса Грінченка. Над проектом працювали рік, за цей час озвучили близько 115 книг. Проект реалізований в рамках громадського бюджету Києва, повідомляє видання AIN.UA.

Розробник Макс Фрай, який займався ідеєю і технічною реалізацією «Слухай», зазначив, що вже два роки підтримує свою бібліотеку аудіокниг, і коли з'явилася можливість взяти участь в проекті міських бюджетів, він відразу ж вирішив реалізувати такий проект.

«Це і популяризація нашої мови, і зручність. Тим більше, що досвід і розуміння того, як потрібно слухати книги і як їх зручно слухати, вже є. Проект розрахований на всі вікові категорії. Діти зможуть слухати твори літератури по шляху в школу, наприклад. Можливо, тексти, озвучені популярними людьми, будуть їх якось мотивувати слухати нашу класику», - говорить розробник.

Зараз на сайті «Слухай» доступні твори українських класиків літератури: Івана Франка, Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Максима Рильського, Олени Теліги, Дмитра Павличка, Панаса Мирного, Валер'яна Підмогильного та інших.

В озвучці брали участь багато відомих українців: Богдан Бенюк, Даша Астаф'єва, Валерій Харчишин, Женя Бардаченко (Jay DILEMMA), Олексій Супрун (Петро Бампер), Ірина Хоменко, Поліна Ткач та інші.

«Ми отримали величезну кількість пропозицій по озвучці книг, всім сподобався проект, всі хочуть взяти участь. Від звичайних людей без досвіду в цьому, до професійних акторів», - розповідає розробник.

За його словами, бібліотека назавжди залишиться безкоштовною, і в ідеалі команда хотіла б побудувати платформу краудфандінга з озвучення книг, щоб користувачі самі голосували за книги і донатили акторам на вибір.

Джерела: СлухайAIN.UA
Переглядів: 15 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: