13.16.21
В Україні стартує перший в світі Blockchain-аукціон з продажу держмайна e-Auction 3.0

      Команда Фонду інновацій та розвитку України на чолі з Георгієм Вашадзе готується до проведення першого в світі Blockchain-аукціону, повідомляє видання ЛІГА.net. Учасники групи, яка брала участь у створенні системи електронних держзакупівель Prozorro, підготували до комерційного запуску новий проект - децентралізовану електронну систему аукціонів дежмайна e-Auction 3.0. Її особливість в тому, що вона базується на технології Blockchain, на якій також працює криптовалюта Bitcoin.

Ідея створити e-Auction 3.0 з'явилася після успіху Prozorro, яка заощадила державі 1,4 млрд грн. До фонду підключилася харківська IT-компанія Distributed Labs. Вона на волонтерських засадах допомогла з написанням ядра і протоколу Blockchain-аукціону. А хмарне рішення для тестів зберігання і обробки даних надав Microsoft Azure. Всього в розробці було задіяно 16 чоловік. Допомагали розробники ПриватБанку, які змогли підключити свою банківську систему безпосередньо до Blockchain-протоколу. Також в проекті братиме участь Ощадбанк. Банки будуть забезпечувати сплату застави на торгах, а також забезпечувати безпосереднє закриття угод в онлайн-режимі. У підсумку, завдяки допомозі волонтерів, активістів і просто зацікавлених осіб гроші на розробку і впровадження не були витрачені взагалі.

Перші торги відбудуться 7 липня в Одесі, на них будуть продавати вхідний квиток на велику IT-конференцію. Його початкова ціна усього $ 10, але учасники торгів будуть її піднімати, тому що виручені кошти підуть на розвиток е-Аuction 3.0. У березні 2016 року в Києві було підписано меморандум щодо імплементації системи децентралізованих онлайн-аукціонів з державними структурами на муніципальних і обласних рівнях. Підписи під ним поставили губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі, перший заступник глави АП Дмитро Шимків, голова парламентського комітету зв'язку та інформатизації Олександр Данченко та інші.

«Система допоможе державі залучити приватних посередників - онлайн-майданчики - в сферу приватизації та оренди держактивів, продажу ліцензій. Це підтягне в Україні приватних інвесторів, які хочуть купити майно по зручним та зрозумілим їм відкритим схемами. Державі не доведеться витрачатися на проведення аукціонів. Крім того, ідея, що лежить в основі самої технології, - децентралізація управління - не дозволить будь-кому на будь-якому етапі втручатися в хід торгів. Журналісти зможуть теж зареєструватися в системі та переглянути історію угод. Ми називаємо її «електронний молоток». Більше не потрібно буде збирати учасників торгів в закритих приміщеннях». - Зазначив менеджер проекту електронних аукціонів Лаша Антадзе.

На даний момент в систему інтегрувалися три онлайн-майданчики для проведення торгів: privatization.com.ua, яка належить американській компанії EMK, Aktivi.com.ua, govsale.com.ua. Крім того розробники відкрили API (інтерфейс для програмістів), що дозволить всім бажаючим в перспективі самостійно створювати свої приватні майданчики з продажу держмайна. Юридично і технічно вже повністю готові до таких торгів обладміністрації Білій Церкві, Херсоні, Києві та Полтаві. Єдине, що їм залишилося зробити, - це прийняти на черговій сесії в липні порядок проведення онлайн-торгів. На черзі інші облдержадміністрації - Хмельницька, Львівська, Рівненська та інші. Також дуже зацікавлений в участі Держкомзем. Але щоб реалізовувати земельні ділянки через онлайн-аукціон, необхідно внести зміни в законодавство. А це займе час. Але керівництво відомств все одно має намір навіть у тестовому режимі виставляти на e-Аuction свої активи для обкатки технології.

Джерело: ЛІГА.net
Переглядів: 374 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close