20.37.57
В Україні хочуть створити державний депозитарій відео, музики та інших еталонів авторського права

      Держслужба інтелектуальної власності України ініціює створення національного депозитарію інтернет-контенту. По ідеї чиновників у це сховище правовласники зможуть завантажувати своє відео, музику й інший контент, який буде зберігатися в якості еталоного авторського права, повідомляє ЛІГА.net.

Ця ідея прописана в проекті розпорядження Кабміну, який Держслужба підготувала і вже направила в МЕРТ на узгодження. Воно передбачає початок роботи депозитарію в якості пілотного проекту до кінця 2016 року. Якщо експеримент пройде вдало, Держслужба буде домагатися додавання цієї норми в законодавство.


"Ми розуміємо, що нам треба захищати авторські права в інтернеті. Тому ми говоримо, що нам потрібно випробувати модель добровільної реєстрації своїх прав у реєстрі і в депозитарії. Якщо людина хоче, щоб його права захищалися ... ", - заявила ЛІГА.net глава Держслужби інтелектуальної власності Алла Жаринова.


Правовласник, за її словами, зможе отримати повну інформацію, де, коли і хто використовував його контент, і зрозуміти, чи передавав він свої права цих ресурсів. За словами Жарінової, як приклад майбутнього українського депозитарію було взята бібліотека конгресу США, яка зберігає всі копії творів, за допомогою яких в тому числі відстежується правомірне використання контенту. Український депозитарій не зможе використовувати цифрові копії у своїх цілях, він зможе тільки порівнювати їх з іншою цифровою копією.


Український депозитарій Держслужба хоче створити на базі афілірованного ДП Інтелзахист. Це підприємство відоме тим, що займалося ліцензуванням лазерних дисків у часи розквіту контент-ринку на жорстких носіях. Але коли відео та музика пішли в інтернет, роботи у нього сильно поменшало. Зараз готується комерційний проект під залучення грантів для створення сховища, бюджетні кошти використовувати поки не планується.

Відповідно до першого розрахунку Держслужби, для забезпечення серверів та інших потреб сховища на першому етапі знадобиться близько $ 38000. Весь проект обійдеться в $ 107 000, з урахуванням нанесення спеціального маркування на контент. До слова, закон про авторські права, а також постанови Кабміну, датоване ще 2001 роком, зобов'язує Держінтеллектслужбу вести подібні реєстри. Але відомство цього не робить. Зараз на її офіційному сайті зазначено, що Державний реєстр свідоцтв про реєстрацію авторського права на твори та Державного реєстру договорів, які стосуються авторського права на твори, знаходяться на стадії розробки.

Примітно, що недавно про запуск пілотного проекту з охорони авторських прав заявила асоціація з управління авторськими правами Арма Україна. Вона домовилася з українським файлообмінником FS.to про проведення тесту по "відбілюванню" авторських прав на фільми. З цією метою FS.to відкрив FS.ua з легальним контентом. За підсумками даного проекту буде підготовлений новий законопроект про авторські права в інтернеті.

Джерело: ЛІГА.net
Переглядів: 315 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close