09.08.15
В майбутньому мови програмування чекає доля давньогрецької мови
      Роберт Волькотт, професор інновацій Школи менеджменту Kellogg Північно-Західного Університету, США, вважає, що мови програмування чекає та ж доля, що і давньогрецьку - забуття. На його думку, штучний інтелект зробить роботу програмістів непотрібною.

«Над входом до Інституту Санта-Фе (SFI) вибита цитата Платона на давньогрецькому: «Людина, яка не знає геометрію, хай не прийде сюди». На жаль, сьогодні лише жменька людей здатна прочитати її. В кінці 21 століття мови програмування чекає приблизно така ж доля», - стверджує професор.

Сьогодні всі закликають вчити код і йти в STEM-професії. Мовляв, це дозволить «працевлаштуватися в новій економіці», або що кодинг - це «нова англійська». Однак технології розвиваються так, що код все частіше будуть писати самі машини, вважає Волькотт. Щось подібне раніше сталося з використанням комп'ютерів. Графічний інтерфейс був розроблений XEROX PARC в 1970-х роках, і випущений в 1980-х Apple Macintosh швидко обігнав конкурентів, які вимагали від користувачів технічних знань.

Те ж саме нині відбувається з програмуванням. У 1960-х було кілька сотень людей, здатних кодувати на COBOL, але в 1990-х з'явився Ruby, на якому можуть писати програми тисячі.

«Екстраполюйте цю тенденцію далі, і побачите, що комп'ютер одного разу зможе розуміти «брудну форму інструкцій»- звичайний людський мову», - каже професор.

Таким чином, робить висновок він, вчені, які розробляють алгоритми, один розум зможе створити ШІ, який буде писати код краще, ніж люди. У цьому плані всі практичні STEM-професії (на відміну від фундаментальних дисциплін) - це «троянський кінь», адже через якийсь час ці фахівці залишаться без роботи, так як комп'ютери в практичному сенсі перевершать людини у всьому.

На думку Волькотта, сьогодні ми занадто переоцінюємо переваги простого вміння програмувати. За його словами, вчити дітей необхідно не тільки цього, але також розумію принципів того, як працюють технології, а також вмінню бачити переваги та ризики, пов'язані з розвитком технологій і їх впливом на суспільство.

«Коли комп'ютери навчаться робити безліч речей, ми повинні будемо задатися питанням, що будемо робити ми і чому. Нам потрібно вчитися міркувати, - говорить професор. - Крім того, в світлі того, що код почне писати ШІ, нам більше потрібні будуть люди, які вміють проводити експертизу, ніж писати код.

Та й, зрештою, на кодуванні світ клином не зійшовся, адже його мета полягає лише в тому, щоб визначити і повідомити машині, чого ми від неї хочемо».

На думку експерта, неможливо підготуватися до майбутнього, не знаючи соціальних і гуманітарних наук. Без них громадянське суспільство просто не буде нормально функціонувати.

«Мої дочки обов'язково навчаться програмувати, тому що це - частина сучасного світу. Але також їх навчать розуміння принципів роботи обчислювальних систем, їх етичним аспектам - це більш важливо. Крім цього, вони вивчать геометрію, щоб вони могли увійти в ту саму наукову будівлю», - підсумовує Волькотт.

Джерела: Quartzhightech.fm
Переглядів: 350 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close