DVI

Неділя, 18.11.2018, 20.57.23
Головна » 2018 » Листопад » 2 » В китайських поїздах попереджають про зниження соціального рейтингу за погану поведінку
10.27.55
В китайських поїздах попереджають про зниження соціального рейтингу за погану поведінку
      Китайська система соціального рейтингу прагне охопити абсолютно всі сфери суспільного життя. Тепер «неблагонадійним» можна стати, навіть якщо некультурно поводишся в електричці. Про це приємним голосом повідомляють по інтеркому в поїзді Пекін-Шанхай.

Відео, в якому чітко чути текст такого оголошення, виклав у своєму Twitter журналіст Джеймс О'Меллі:

"Шановні пасажири! Люди, які їдуть без квитка, курять в недозволених місцях або поводяться неналежно будуть притягнуті до відповідальності відповідно до закону. Інформацію про ці проступки також внесуть в їх особисті справи в системі соціального рейтингу».

 

 
Відзначимо, що влада країни не розкриває подробиць роботи системи соціального рейтингу. Відомо лише те, що кожному громадянину привласнюють і віднімають бали в залежності від законослухняності і благонадійності. При цьому високий рейтинг підвищує шанси влаштуватися на хорошу роботу і дає пріоритет при обслуговуванні в держустановах. Низький - зводить людину і його сім'ю в статус маргіналів, позбавлених привілеїв.

Так, раніше ЗМІ повідомляли про студента, якого вигнали з університету за те, що його батько з точки зору системи виявився «неблагонадійним», оскільки не виплатив кредит банку в розмірі 200 тис. Юанів ($ 28700). Також відомо, що людям, у яких мало балів благонадійності, відмовляють у продажу квитків на потяги.

У той же час, жителі країни, яких система визнає законослухняними, отримують пільги, наприклад, крім перерахованого вище, з них не вимагають внесення передоплати при бронюванні номерів в готелях, вони проходять огляди в аеропортах за прискореною процедурою, їх акаунти отримують пріоритет на сайтах знайомств.

Наостанок зазначимо, що систему соціального рейтингу в країні почали тестувати в 2010 році, а вводити - в 2014. Поки вона охоплює населення Китаю нерівномірно, але до 2020 року система торкнеться всіх жителів країни, тобто 1,4 млрд чоловік. На думку чиновників, рейтинг благонадійності «повинен донести до кожного громадянина, що добре себе вести - почесно, а порушувати порядок - ганебно».

Джерела: hightech.plusBusiness Insider
 
 
Переглядів: 18 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: