DVI

Понеділок, 10.12.2018, 10.52.28
Головна » 2018 » Грудень » 6 » В Китаї кредитні фінтех-організації вимагають інтимні селфі в якості застави
08.00.19
В Китаї кредитні фінтех-організації вимагають інтимні селфі в якості застави
      Сучасні фінтех-компанії приходять на виручку молодим китайцям, яким не хочеться відмовляти собі в чому-небудь, але доходи яких не дозволяють їм стати клієнтами великих банків. На вершині цієї кредитної піраміди - гігант індустрії Ant Financial, створений відомим Джеком Ма. Але є і менш відомі контори, які використовують досить незвичайні практики.

За інформацією видання Vice, цілий ряд китайських фінансових організацій, включаючи популярну Afterpay, усвідомивши, наскільки сильно молоді китайці мають потребу в грошах, почали вимагати від позичальників в якості застави надсилати фото або відео з собою в голому вигляді. У разі прострочення платежу кредитори загрожують ознайомити з «компроматом» родичів і товаришів по службі позичальника. Щоб цього не сталося, потрібно погодитися на нарахування гігантських штрафних відсотків, які заганяють людину ще в великі борги, і надіслати більше власних фото і відео в стилі «ню».

Явище навіть отримало свою назву - «голі кредити». Масштаби системи невідомі, але популярність мікрокредитів серед молодих громадян Китаю незаперечні: за статистикою, у 45 з 170 млн китайців, які народилися після 1990 року, є мікрокредитний рахунок в Ant Financial. Причому в Китаї за допомогою мікрокредиту можна оплатити буквально будь-яку покупку - від пачки печива до джакузі. В останньому випадку щомісячні виплати по $ 10 розтягнуться на 60 років.

У 2016 році увагу до такої системи кредитування залучив масштабний витік: була оприлюднена база інтимних фото і відео 161 дівчата віком від 19 до 23 років. Всі вони тримали перед собою свої посвідчення особи. При цьому позики жертв були відносно невеликими: від $ 1000 до $ 2000. За інформацією China Youth Daily, деяким з них раніше надходили пропозиції і зовсім відпрацювати борги на панелі.

У грудні 2017 року Reuters повідомили про рейд поліції, направленому проти сумнівних мікрофінансових організацій, і з тих пір ліцензування галузі посилилося. Однак Vice з посиланням на китайські соцмережі стверджує, що проблема заставних інтимних селфі як і раніше залишається актуальною.

Джерела: Vicehightech.plus
Переглядів: 13 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: