DVI

Неділя, 25.02.2018, 05.49.44
Головна » 2017 » Червень » 20 » В Японії набирає популярність папір, зроблена з каменю
12.00.45
В Японії набирає популярність папір, зроблена з каменю
      Японська компанія TBM вже рік як виробляє «екологічний» папір з вапняку під брендом Limex, і не має наміру зупинятися на досягнутому. Про це повідомляє Bloomberg Technology.

TBM спеціалізується на випуску візитних карток, які в Японії до цих пір дуже популярні. Однак друкуються вони не на звичайному папері, а на спеціальному матеріалі Limex, виготовляють з вапняку.

Повідомляється, що такі візитки зовні практично не відрізняються від традиційних паперових карток - вони також мають глянцеву поверхню, але при цьому їх дуже складно порвати або пом'яти. Крім того, папір від TBM не вбирає воду - вона настільки міцна і водостійка, що на ній можна написати що-небудь навіть під водою.
Цікаво, що завод з виробництва Limex відкрився ще в лютому 2015 року, але першу «кам'яну» бумагу вдалося випустити лише минулого літа.

Крім візиток, TBM також займеться виробництвом ресторанних меню - буквально на днях компанія уклала відповідний контракт з місцевою мережею суші-ресторанів.

Крім цього, в майбутньому Ямасакі має намір випускати на основі Limex одноразовий посуд і різного роду харчові упаковки - водостійкість матеріалу тут буде дуже доречним.

Втім, на думку Ямасакі, головна перевага його продукту полягає навіть не стільки в зносостійкості, скільки в екологічності технології. Як відомо, для виготовлення однієї тонни звичайного паперу потрібно зрубати щонайменше 20 дерев, а також витратити близько 100 тонн води. Разом з тим, виробництво Limex не потребує ні в води, ні в деревини.

Повідомляється, що для виготовлення однієї тонни Limex потрібно близько тонни вапняку, а також 200 кг поліолефіну (по суті, поліетилену), джерела яких «практично невичерпні». До того ж, вапняна бумага менш дорога у виробництві, ніж деревна, і легше піддається утилізації.

Таким чином, робить висновок Ямасакі, вже в найближчому майбутньому популяризація Limex дозволить істотно скоротити інтенсивність вирубки лісів, а також «зіграє важливу роль в тих регіонах, де є проблема нестачі води». Особливу важливість, на думку підприємця, технологія набуде через 10 років, коли світовий попит на папір, за підрахунками аналітиків, подвоїться.

В даний час в TBM працює близько 80 співробітників, в цьому році компанія очікує отримати 1 млрд ієн доходу. Кінцева мета Ямасакі - до середини 2030-х років перетворити своє підприємство в компанію, яка приносить 1 трильйон ієн в рік.

Більш того, в майбутньому підприємець має намір відкрити «сотні заводів» в регіонах, багатих вапняком, на кшталт Марокко і Каліфорнії.

Наостанок зазначимо, що не всі експерти поділяють захоплені слова Ямасакі. Так, на думку Ясухіро Накада, аналітика Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities, популяризація Limex, навпаки, тільки зашкодить екології.

«Виробництво паперу з деревної стружки передбачає висадку дерев, тому я не знаю, наскільки привабливим буде Limex з точки зору екології», - вважає експерт.

Переглядів: 81 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: