DVI

Понеділок, 19.03.2018, 08.57.49
Головна » 2016 » Вересень » 25 » В Гарварді вручили Шнобелівську премію за 2016 рік
12.30.01
В Гарварді вручили Шнобелівську премію за 2016 рік

      У Гарвардському університеті вручили Шнобелівську премію за 2016 рік, яка традиційно вручається за найдивніші наукові дослідження і є пародією на найпрестижнішу світову наукову нагороду.

Німецький концерн Volkswagen, який не дивлячись на величезні зусилля, все ніяк не може повністю «відмитися» від «дизельного скандалу», пов'язаного з екологічними маніпуляціями в показаннях власних двигунів, в цьому році удостоївся Шнобелівську або, як її ще називають Ігнобелівську, Антинобелівську, премії по хімії.

«Нагорода» була присуджена автовиробникові за створення «ефективного» пристрою, що вимірює рівень шкідливих вихлопів.

На початку літа Volkswagen погодилася виплатити до $ 10 тис. Матеріальної компенсації власникам автомобілів з проблемними дизельними двигунами.

Що стосується інших лауреатів, єгипетський уролог Ахмед Шафік отримав премію за дослідження впливу штанців з поліестеру на рівень сексуальної активності у самців щурів. Шафіку вдалося встановити, що сексуальна активність щурів в штанях з поліестеру була нижче, ніж в штанах, виготовлених повністю з бавовни, вовни і з рівним вмістом поліестеру і бавовни. До речі, «щурячий дизайнер» навіть не забув передбачити спеціальний отвір для хвоста. Причиною зниження лібідо, згідно з версією вченого, є статичні розряди, що створюються синтетикою.

Команда з Нової Зеландії отримала Шнобелівську премію з економіки за дослідження концепції «індивідуальності бренду», яке проводилося за допомогою каменів. Вчені просили 225 новозеландських студентів дати опис камінню, зображених на картинках. За підсумками дослідження були складені докладні описи «особистостей» каменів. Наприклад, камінь «G» виявився «великим бізнесменом з Нью-Йорка, багатим, бездоганним, можливо, трохи замкнутим». Він «носить чорний дипломат, у нього акуратна зачіска, він швидко думає і говорить. Але не хороший хлопець ». Камінь «I» студенти описали як «цигана або мандрівника, хіпі», а камінь «H» був визнаний «скромним» і «приземленим».

Премія з біології дісталася двом британцям: один з них, Том Туейтс, створив штучні кінцівки, що дозволяють йому рухатися як козі, а інший, Чарльз Фостер, спробував приміряти на себе образ життя борсука, видри, лисиці і оленя.

Будучи борсуком, Фостер викопав собі нору на схилі пагорба, їв черв'яків і намагався винюхати полівок. Прикидаючись лисицею, він копався в смітті і спав в садах. Інший вчений, Том Туейтс, як коза увійшов в стадо в Швейцарських Альпах і прожив з ним три дні, блеяв і харчуючись травою.

З інших незвичайних робіт можна відзначити дослідження того, як часто брешуть люди; експеримент, в ході якого з'ясувалося, що вгамувати свербіж в лівому боці можна почухавши правий напроти дзеркала; а також спроба вивчити реакцію людей на псевдо інтелектуальні складні граматичні конструкції, які в дійсності були позбавлені сенсу.

Цього року лауреати премії отримали чеки на 10 трильйонів доларів Зімбабве (близько 40 центів в доларах США).

Джерело: Meduza
Переглядів: 118 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: