09.28.29
Успіхи в багатокористувацьких онлайн-іграх корелюють з високим коефіцієнтом інтелекту
      Дослідники з Йоркського університету виявили залежність між ігровими успіхами прихильників багатокористувацьких онлайн-ігор League of Legends і Dota 2 і показниками їх інтелекту. Користувачі, що мають більш високий рейтинг в іграх, пройшли IQ-тести успішніше, ніж менш щасливі геймери. Дослідження опубліковане в журналі PLoS ONE.

Як повідомляється, дослідження складалося з двох етапів. У першому етапі дослідження взяли участь 56 досвідчених гравців в League of Legends, їх середній вік становив 20,5 років. Учасники пройшли скорочену форму тесту інтелекту Векслера (WASI-II Matrix Subtest) і виконали три завдання для перевірки робочої пам'яті. Також вчені отримали доступ до статистики ігр та рейтингу кожного учасника на сайті компанії-розробника. Тести підтвердили, що залежність між рейтингом гравця і показником його IQ існує.

На другому етапі роботи вчені досліджували зв'язок між інтелектом, результатами і віком гравців в чотирьох популярних онлайн-іграх. Як відомо, IQ вимірюється з урахуванням віку, тому, якщо успіх в іграх дійсно може служити індикатором інтелекту, результати більшості гравців будуть також мінятися в залежності від віку. Дослідники отримали дані про 17861 гравців в League of Legends і 286 гравців в Dota 2, контрольною групою стали 1669 
користувачів гри Destiny і 8743 гравців в Battlefield 3. Останні дві гри належать до іншого жанру - шутера від першої особи. Залежність результатів від віку, «повторює» криву зв'язку віку і IQ, знайшли тільки у гравців в MOBA, у гравців в шутери такого зв'язку не виявили.

Автори роботи вважають, що шутери вимагають від гравця в основному швидкості реакції і візуальної точності у визначенні мети, і саме ці навички, як правило, розвинені у людей, що грають в «стрілялки». У MOBA ж гравцеві частіше необхідно покладатися на пам'ять, приймати стратегічні рішення, з огляду на вплив безлічі чинників, планувати свої ходи наперед і використовувати навички соціальної взаємодії - а це якраз те, з чого і складається, по суті кажучи, людський інтелект.

«Ігри, на зразок LoL і Dota 2, складно влаштовані, вони інтерактивні і вимагають інтелектуальних зусиль. У нашому дослідженні передбачається, що майстерність у таких іграх може служити показником інтелекту», - зазначив керівник дослідження, професор кафедри психології Університету Йорка Алекс Уейд.

Разом з тим, вчені уточнюють, що вони не задавалися питанням, чи роблять стратегічні ігри людей розумнішими.

Цікаво, що схожу залежність між результатами і інтелектом раніше відзначали у гравців в настільні ігри, які також вимагають стратегічного мислення, наприклад, шахи.

Джерела: Naked Science
Переглядів: 290 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close