09.00.27
Уряд Китаю заборонить потяги і літаки для людей з поганим «соціальним рейтингом»

      Ще один доказ того, що життя імітує мистецтво (або, принаймні, серіал Black Mirror / «Чорне дзеркало» на Netflix) - влада Китаю незабаром введе жорсткі обмеження щодо громадян з низькими балами в системі «соціального рейтингу», яка запрацює в цій країні з 1 травня. Як випливає із заяв Національної комісії розвитку і реформ, громадяни Китаю з низьким рейтингом не зможуть купувати квитки на літаки та поїзди протягом цілого року.

Подібного роду обмеження будуть застосовуватися в першу чергу до осіб, які розповсюджували «неправдиву інформацію про тероризм» і породжує «проблеми» на рейсах, а також тим, хто використовував недійсні квитки або курив у поїздах.

«Одного разу ненадійний, завжди обмежений» - основоположний принцип системи соціального рейтингу Китаю, згідно з документом, підписаним державними органами країни, включаючи Верховний народний суд.

На рейтинг, крім вищезазначених чинників, також будуть впливати різного роду злочини та фінансові махінації. Крім того, система буде враховувати все, що той чи інший громадянин зробив або сказав. Правда, поки неясно, яким саме чином це все буде відслідковуватися.

Незважаючи на те, що офіційно про цю вельми спірну рейтингову систему оголосили тільки зараз, працювати вона почала ще в 2016 році на це вказує Human Rights Watch. У грудні 2017 року видання розповідало історію китайського адвоката Лі Сяоліна, якому офіційно відмовили у продажу квитка на літак додому, виявивши його ім'я в чорному списку. За однією із справ суд зобов'язав адвоката вибачитися перед клієнтом, що той і зробив. Але, як пізніше з'ясував Сяолін, суд порахував ці вибачення «нещирими», частково через те, що вони були принесені 1 квітня (в День сміху). Причому випадок Сяоліна не єдиний, з аналогічними заборонами стикалися журналісти, політики і звичайні громадяни.

Зараз система працює для 7 мільйонів чоловік, до 2020 року уряд Китаю планує розширити її на всю країну. Звичайно ж, правозахисні організації виступають проти запуску подібної системи, кажучи про обмеження свободи. Але навряд чи китайський уряд стане прислухатися до правозахисників.

А тепер додайте новітні ініціативи Китаю до вже працюючих в стилі Оруелла - більш 170 млн камер відеоспостереження (+ ще 400 млн на підході), одна з найбільших в світі баз з біометричними даними громадян і суворі цензурні правила (блокування Google і Facebook) - і це виглядає досить похмурим. Але ще більше лякаючим і абсолютно антиутопічнм здається майбутнє.

Джерело: TNW і Reuters
Переглядів: 324 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close