DVI

Понеділок, 26.08.2019, 05.51.44
Головна » 2019 » Липень » 23 » Український тестувальник вкрав $ 10 млн у Microsoft на шахрайстві з подарунковими картками. Тепер йому загрожує до 20 років в'язниці і штраф
12.58.43
Український тестувальник вкрав $ 10 млн у Microsoft на шахрайстві з подарунковими картками. Тепер йому загрожує до 20 років в'язниці і штраф
      Вельми цікаву історію днями розповіли кілька тематичних ресурсів. Вона про те, як 25-річний українець на ім'я Володимир Кващук, працюючи в Microsoft, вкрав у компанії $ 10 млн в цифровій валюті. На цьому тижні він був затриманий місцевими правоохоронними органами за звинуваченням у шахрайстві.

Як повідомляється, Федеральним окружним судом Західного округу штату Вашингтон, Володимир Кващук проживає в США з 2015 року. Як випливає з копії резюме, наданої суду, він спеціалізується на програмуванні. На роботу в Microsoft Кващук влаштувався 26 серпня 2016 року на посаду тестувальника (Quality Assurance Engineer). Він приєднався до команди Universal Store Team (UST), яка в числі іншого забезпечує підтримку напрямки онлайн-продажів і тестує системи онлайн-продажів. У період з 26 серпня 2016 року по 1 жовтня 2017 року він працював за контрактом віддалено, а з 1 грудня 2017 року Microsoft взяла Кващука в штат на повний робочий день і річною зарплатою $ 116 тис. Судячи з усього, цього Кващуку виявилося недостатньо, тому він придумав, як заробити ще.

Тестувальники UST можуть створювати тестові облікові записи mstest, використовуючи для цього спеціально виділені робочі електронні адреси та кредитні картки. В рамках тестування системи вони роблять безкоштовні покупки фізичних товарів в онлайн-магазині, як звичайні покупці. При цьому система влаштована таким чином, що фактичне відвантаження фізичних товарів за такими тестовим транзакціях не провадиться. За словами Microsoft, програма призначена виключно для здійснення покупок фізичних товарів в інтернет-магазині компанії. І оскільки покупка цифрової валюти CSV в рамках цієї програми тестування не передбачалася, то і ніяких захисних механізмів, як для фізичних товарів, не було. Таким чином, при купівлі валюти CSV система генерувала справжній сертифікат для поповнення цифрового гаманця, прив'язаного до облікового запису.

Як повідомляється, Володимир Кващук, зловживаючи повноваженнями, купував подарункові карти і потім продавав їх зі знижкою. Обман розкрився далеко не відразу. На гроші, виручені від торгівлі подарунковими картками, він зміг купити собі автомобіль Tesla вартістю $ 162 000 і будинок біля озера вартістю $ 1,6 млн. Прокурори стверджують, що за сім місяців на банківський рахунок Кващук надійшло $ 2,8 млн. Кващук був звільнений 22 червня 2018 роки після того, як все розкрилося. У якийсь момент в Microsoft помітили різке зростання використання подарункових карт і, провівши внутрішнє розслідування, розкрили схему.

Загальний збиток, який Володимир Кващук завдав своїми діями Microsoft, оцінюється в $ 10 млн. На даний момент справа розглядається в суді. За пред'явленими звинуваченнями українцю загрожує до 20 років в'язниці і штраф в $ 250 тис.
Переглядів: 257 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: