DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 07.40.11
Головна » 2016 » Грудень » 20 » Український фріланс-сервіс Freelancehunt підвів підсумки 2016 року: найпопулярніші категорії - програмування, дизайн і робота з текстами
09.58.25
Український фріланс-сервіс Freelancehunt підвів підсумки 2016 року: найпопулярніші категорії - програмування, дизайн і робота з текстами
      Український фріланс-сервіс Freelancehunt.com провів аналіз пропозицій, порівняв показники поточного і попереднього року і створив інфографіку, в якій показав популярність категорій проектів у замовників і навичок у виконавців, платіжних систем для оплати і отримання коштів тощо.

Отже, за даними ресурсу в 2016 році ринок фрілансу в Україні показав впевнене зростання.
Кількість зареєстрованих виконавців збільшилася майже в 3 рази - з 60 000 фрілансерів в наприкінці 2015 року до 165 000 на кінці поточного року. Зростання кількості замовників був більш спокійним - з 40 000 до 65 000 користувачів. Замовники опублікували 75 000 проектів - це на 30 000 більше, ніж роком раніше, і витратили на 30 млн грн більше, ніж у 2015 році - фрілансери заробили понад 125 млн грн.

Традиційно більшу кількість замовників реєструвалося з Києва та Київської області - там їх майже 60% від загальної кількості в країні. Це цілком логічно з кількох причин - по-перше, концентрація бізнесу в Києві найбільша, по-друге - київський бізнес охоче шукає виконавців в регіонах, так як це хороша можливість знайти більш вигідні пропозиції в порівнянні з локальними підрядниками. Далі найбільш активні області розташувалися в наступному порядку: Харківська - 8,8%, Дніпропетровська - 7,6%, Одеська - 6,0%, Львівська - 5,8%. Замовники в інших областях набагато менш активні - їх кількість в регіоні не перевищує 2%.

Замовники віддають перевагу картковим способам оплати - в сумі цей канал використовувало більше 90% клієнтів. У порівнянні з минулим роком зросла кількість тих, хто використовує прямий еквайринг карт - з 25% до 38%, за рахунок цього Приват24 втратив більш 10% грошового потоку. WebMoney, Яндекс.Гроші, Qiwi і інші системи продовжили втрачати популярність, і зараз сумарно використовуються не більше, ніж в 8% випадків. Біткоіни, який як варіант оплати з'явився на початку 2016 року, поки отримав не дуже велику популярність - 0,36% від загального числа платежів.

У той же час частка виплат коштів виконавцям на карти Приватбанку збільшилася майже до 90%. Виплати на картки інших банків складно порівнювати - на них кошти отримали менше 2% фрілансерів. Хоча в порівнянні з минулим роком цей канал трохи виріс - з 0,17% в 2015 до 1,67% в 2016. Як будуть змінюватися ці показники в зв'язку з націоналізацією Приватбанку - покаже час. Потреба в WebMoney, Яндекс.Грошах і інших системах як каналу отримання зароблених коштів зменшилася вдвічі і в поточному році склала приблизно 8%.

Як було зазначено вище, кількість фрілансерів значно зросла, тому напрямки навичок зазнали деяких змін. Популярні дизайн, програмування, робота з текстами зберегли домінуюче становище, хоча в відсотковому співвідношенні трохи втратили в порівнянні з минулим роком. У той же час менш популярні - переклади, SEO та маркетинг, робота з аудіо і відео і т.д. - Отримали більший приплив виконавців.


Якщо дивитися на ринок з боку замовників - картина приблизно така ж.
Найбільш популярні категорії ті ж, що і в виконавців - програмування, дизайн і робота з текстами. Примітний факт - програмістів багато, але завдань для них було опубліковано ще більше - аудиторія виконавців в 23% отримала кількість замовлень в 38% від загального числа проектів. А грошей у програмуванні ще більше - майже 45% від загального числа зароблених коштів. У напрямку дизайну ситуація зворотна - кількість виконавців від загального числа - 25%, а коштів у дизайні в 2 рази менше - 12,7%.

Найбільш високооплачуваною є мобільна розробка. Проектів в цій категорії менше 1% від загальної кількості, а коштів - майже 5%. Відповідно, в цій категорії найбільші бюджети за один проект.


На думку представників Freelancehunt.com динаміка року, що минає показує, що цей сектор послуг буде зростати і далі.
Цьому сприяє розвиток технологій, зміна ставлення бізнесу до фрілансу і можливості, які надають фріланс-майданчики для юридичних осіб в Україні.

Джерело: Freelancehunt

Переглядів: 158 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: