DVI

Субота, 20.01.2018, 12.44.13
Головна » 2016 » Листопад » 12 » Українські вчені розробили ядерну батарейку на тритії, що працює 12 років
15.38.05
Українські вчені розробили ядерну батарейку на тритії, що працює 12 років

      Група київських вчених під керівництвом старшого наукового співробітника Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії Національної АН України Владислава Кисельова розробила батарейку, розраховану на 12 років роботи. Зі своєю розробкою команда увійшла до фіналу Sikorsky Challenge 2016 - одному з найпрестижніших в Україні міжнародних конкурсів наукових проектів, яке нещодавно відбулося в Київському політехнічному інституті. Кореспонденти «ФАКТІВ» взяли у Кисельова інтерв'ю, яке проливає світло на ключові особливості розробки.

04s11_batareyka

Сама батарейка за розмірами відповідає сірниковій коробці. За словами Кисельова, подібні батарейки виробляє американська компанія City Labs, але сила струму цих батарейок в тисячу разів менше, ніж у рішення київських вчених. Як стверджується, батарейка Кисельова вже пропрацювала рік і чотири місяці і буде давати струм ще як мінімум 11 років.

Секретом успіху стала спеціальна конструкція, в якій вміло обігрується одна з ключових властивостей тритію (один з ізотопів водню) - здатність випромінювати електрони. Вчений підкреслює, що не всі радіоактивні речовини небезпечні для здоров'я людини і тритій належить до розряду «безпечних». У рішенні City Labs тритієм покрита сонячна батарея, тоді як конструкція батарейки українських вчених дещо інша. Тут замість сонячної батареї використовується паливний елемент. Також Кисельов зазначає, що ці осередки були придумані в 30-ті роки минулого століття в Україні і знайшли застосування в народному господарстві, однак пристосувати їх для генерації енергії до цього моменту нікому не вдавалося. Само собою, паливний елемент, розроблений командою Кисельова, має вдосконалену конструкцію.

«Моя батарейка не тримає енергію, а виробляє її. Термін роботи батареї - 12 років - обумовлений періодом напіврозпаду тритію. Розрахунки показують, що на основі закладених в ній ідей можна створити екологічно чисту електростанцію майбутнього»- розповідає Кисельов.

Автори проекту не особливо розраховують на допомогу держави, тому шукають інвесторів власними силами, беручи участь в різних конкурсах і виставках.

«Один бізнесмен з Туреччини зацікавився цим і зараз веде переговори з діловими колами Китаю, щоб профінансували створення підприємства з виробництва акумуляторів для стільникових телефонів. Успіх цього проекту зробить мобільні телефони незалежними від електричних розеток»- розповідає Кисельов.

До слова, вчені також пристосували паливні комірки для очищення фільтратів звалищ і стічних вод каналізації. Випробування системи пройшли успішно і зараз вчені шукають інвесторів і компанії, яких зацікавить цей метод очищення, який, за словами Кисельова, «не тільки ефективний, а й недорогий».

Джерело: fakty.ua

Переглядів: 146 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: