DVI

Вівторок, 24.04.2018, 21.17.53
Головна » 2016 » Жовтень » 23 » Українські розробники бота OpenDataBot запустили онлайн-петицію про необхідність відкрити державні дані для захисту бізнесу від рейдерства
15.23.43
Українські розробники бота OpenDataBot запустили онлайн-петицію про необхідність відкрити державні дані для захисту бізнесу від рейдерства
      Команда розробників, яка працює над ботом OpenDataBot, опублікувала на сайті Кабміну онлайн-петицію про відкриття доступу до державних даних. За їх словами, бот створювався для захисту бізнесу від рейдерства і нечесних контрагентів, і його роботі дуже допоміг би доступ до відкритих державних даних.
«Ми звернулися до Міністерства юстиції та Фіскальної служби з проханням виконати вимоги Закону «Про доступ до публічної інформації», який передбачає поняття «відкриті дані»- публічну інформацію в форматі, який дозволяє автоматичну обробку електронними сервісами». На жаль, ми отримали відповідь, що дані були відкриті і вимоги закону виконані. Але це не так - доступ до автоматичної обробки досі закритий», - йдеться у зверненні.

У самій петиції йдеться про те, що такий доступ дозволив би дізнаватися про рейдерську атаку на день зміни директорів або учасників юросіб, перевіряти надійність контрагентів і уникати фіктивних підприємств, аналізувати роботу податкової щодо відшкодування ПДВ і т.д.

«Зараз ці дані закриті «капчі» і неможливо створювати автоматичні сервіси. Якби ми отримали такий доступ, за допомогою бота в разі рейдерства буде відразу видно зміна засновників, а не тільки директора, як зараз», - пояснює автор бота, співзасновник дніпровської компанії 908 Олексій Иванкин.

На даний момент петицію з 25 тис. необхідних користувачів підтримало більше 500 чоловік.

Нагадаємо, що недавно заступник міністра юстиції України Павло Мороз повідомив, що українські власники бізнесу будуть отримувати SMS-повідомлення та повідомлення на електронну пошту при спробі рейдерів захопити їх майно за допомогою внесення змін до державного реєстру.

Джерело: AIN.UA
Переглядів: 143 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: