DVI

Вівторок, 23.01.2018, 12.03.39
Головна » 2017 » Липень » 6 » Українські правоохоронці запобігли другу хвилю кібератаки вірусом Petya.A
07.00.37
Українські правоохоронці запобігли другу хвилю кібератаки вірусом Petya.A

      Як заявив міністр МВС Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook, 4 липня, спеціальні агенти департаменту кіберполіції, разом з фахівцями СБУ та міської прокуратури припинили другий етап кібератаки вірусом Petya.A.

Пік атаки планувався на 16.00. Стартувала атака о 13.40. До 15.00 кіберполіції заблокувала розсилку та активацію вірусу з серверів інформаційної системи «М.Е.Doc».

«Атака була зупинена. Сервера вилучено, разом зі слідами впливу кіберзлочинців з очевидними джерелами з Російської Федерації », - заявив Арсен Аваков.

Також міністр повідомив, що з метою негайного припинення безконтрольного поширення зловредів (нова активність якого була зафіксована 4 липня о 13.40), а також з огляду на бездіяльність посадових осіб ТОВ «Інтелект-Сервіс» (розробник «М.Е.Doc»), прийнято рішення про проведення обшуків і вилучення програмного і апаратного забезпечення компанії, за допомогою якого поширювалася шкідливе ПЗ. Обшуки проведені представниками Департаменту кіберполіції, слідчими і за участю Служби безпеки України. Об'єктами огляду є робочі комп'ютери персоналу і серверне обладнання, через яке поширювалося програмне забезпечення.

Департамент кіберполіції настійно рекомендує всім користувачам системи «М.Е.Doc» змінити паролі і електронні цифрові підписи, в зв'язку з тим, що ці дані могли бути скомпрометовані.

Джерело: Facebook
Переглядів: 47 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: