DVI

П'ятниця, 20.04.2018, 21.20.42
Головна » 2016 » Вересень » 10 » Українські активісти запустили краудфандінгову кампанію, покликану допомогти з утилізацією батарейок
13.03.42
Українські активісти запустили краудфандінгову кампанію, покликану допомогти з утилізацією батарейок

      Активісти екологічного руху «ЕкоДніпро» (м. Дніпро) запустили краудфандінгову кампанію з метою профінансувати вирішення проблеми з використаними пальчиковими батарейками.

Як зазначають активісти
батарейки які відпрацювали свій термін, без належної утилізації, є загрозою для природи і людей. Потрапляючи в навколишнє середовище, вони розкладаються і забруднюють природу токсичними речовинами. З водою і їжею вони потрапляють в організм людини і здатні завдати значної шкоди здоров'ю.

Активісти запустили краудфандінговую кампанію, щоб вирішити проблему переробки викидаються батарейок

За офіційною статистикою, в Україні щороку ввозиться 12 тис. тонн пальчикових батарейок. При цьому на переробку збирається менше 1% від загальної кількості що викидаються батарейок, та й то - силами волонтерів. Завдяки спільному фінансуванню планується реалізувати системну реформу в цій сфері і зберегти Україну чистою.

Головна мета проекту «Батарейки, здавайтеся!» - Поступово перенести фінансування збору і утилізації батарейок з громадськості на виробників та імпортерів батарейок, як це вже реалізовано в Європі. Європейський принцип «забруднювач платить» передбачає, що у вартість кожної батарейки завчасно включається вартість утилізації, і ці гроші йдуть на збір і переробку батарейок.

Активісти запустили краудфандінговую кампанію, щоб вирішити проблему переробки викидаються батарейок

Щоб впровадити таку ж систему і в Україні, команда «Батарейки, здавайтеся!» Планує за 6 місяців реалізувати наступні кроки:

  • Провести публічні переговори з GP, Duracell, Energizer, Panasonic, Sony, Варта, Videx, Maxus і іншими представниками брендів батарейок в Україні;
  • Розробити юридичну основу для створення асоціації виробників для збору і переробки батарейок;
  • Забезпечити громадський тиск на виробників батарейок, якщо вони співпрацювати не захочуть (вуличні акції, соціальні мережі, ЗМІ);
  • Зняти соціальний ролик про шкоду батарейок для шкіл і телебачення;
  • Провести 50 відкритих уроків для дітей та студентів в навчальних закладах Києва і Дніпра;
  • Забезпечити стабільну роботу мережі з більш ніж 1100 пунктів прийому батарейок по всій країні і відкрити 300 нових пунктів.

Експериментальну переробку батарейок, зібраних в процесі проекту, забезпечить підприємство-волонтер «ГТС ЛТД» з м Дніпро, з ним уже підписаний договір. Також це підприємство зобов'язується надати публічну звітність про результати цієї переробки: які хімічні сполуки отримані, яким чином і скільки реально коштує процес переробки.

Активісти запустили краудфандінговую кампанію, щоб вирішити проблему переробки викидаються батарейок

Один з імпортерів батарейок, «GP Україна», вже заявив про свою готовність сісти за стіл переговорів.

Щоб впровадити в життя ці плани, проектом «Батарейки, здавайтеся!» Запущена кампанія по збору коштів, необхідних для реалізації задуманого. Протягом двох місяців планується залучити 200 тис. грн. На момент підготовки матеріалу було зібрано трохи менше 40 тис. грн. Збір коштів триватиме до кінця жовтня. Підтримати проект можна на його офіційному сайті по наступною адресою.

Переглядів: 190 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: