12.59.35
Українська команда з проектом Mars Hopper перемогла в конкурсі NASA Space Apps Challenge (Вітаємо!)

      Українська команда з проектом марсохода Mars Hopper перемогла в конкурсі NASA Space Apps Challenge в номінації «глядацькі симпатії», повідомляє офіційний сайт конкурсу. Цікаво, що при підрахунку голосів не обійшлося без певної інтриги.

Команда дізналася про свою перемогу 23 травня - за три дні до офіційного оголошення результатів, але в офіційному листі представники NASA попросили тримати все в секреті. Про перемогу української команди складно було судити: до останнього на сайті конкурсу вони займали лише третє місце з великим відривом. Однак NASA перевіряло своїми методами аналіз голосів на чистоту, і в української команди виявилися найвищі показники.


«Якщо ви зайдете на сайт проекту і перейдете по посиланню на нашу презентацію на YouTube, ви побачите, що кількість переглядів - більше 44 000. Воно було найбільшим серед всіх проектів з самого початку. У наших конкурентів кількість переглядів було 5000 - 6000 і буквально в останній день зросла до 15 000. А ще NASA в листі написало, що вони аналізували трафік по Facebook - і він у нас був найвищим», - розповів Олександр Буткалюк виданню AIN.UA .

Зараз команда планує зробити два прототипи свого винаходу - для наземних і стратосферних випробувань. Розробники озвучили наміри агентства і чекають реакції. Крім того, вони готуються до поїздки на мис Канаверал на запуск ракети, яка відбудеться 8 вересня. Правда, команда поки не знає, чи зможе поїхати туди всім складом: переліт, харчування та проживання вони повинні фінансувати за свій рахунок, NASA організовує лише саму програму візиту.

«Я сподіваюся, ми зацікавили NASA своїм проектом. Якщо це так, то хотілося б, щоб Україна до нього долучилася. Коли ми розробляли проект, то розраховували на це: майже всі технології для його реалізації є в Україні. Було б чудово, якби наша країна зайняла гідне місце серед "космічних" країн», - поділився з AIN.UA інженер проекту Олександр Буткалюк.

Mars Hopper - це проект, спрямований на вирішення завдання пересування по поверхні Марса. Українські розробники використовували в своїй роботі принцип пересування коників-стрибунців. Крім того, в якості палива команда запропонувала використовувати СО2 з полярних шапок планети. За допомогою реактивних прискорювачів на цьому паливі літальний апарат піднімається в повітря. Далі розкриваються гвинти, і літак долає невеликі відстані. Причому, за оцінками команди, для їх прототипу потрібен незначний обсяг палива. За розрахунками розробників, такий апарат зможе займатися вивченням полярних шапок Марса. Технології, необхідні для його створення, вже існують і успішно використовуються в космонавтиці.

Всього в 2016 році в Хакатони NASA SpaceApps Challenge взяли участь 15310 учасників, 161 місто, 61 країна. У сукупності вони вони створили 1178 проектів. У цьому році Україна вперше взяла участь у всесвітньому конкурсі і була представлена двома містами - Києвом і Кіровоградом.

У команду Mars Hopper входять Олександр Буткалюк, В'ячеслав Осауленко, Андрій Музиченко, Ілля Рубинский, Павло Правдюк, Микола Денисенко і Софія Буткалюк. Привітати команду Mars Hopper можна на офіційній https://www.facebook.com/MarsHopper/

Переглядів: 402 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close